rejestracja Vegasa 11pro
Czy po zakupie programu (pudełko ,jeszcze nie rejestrowany), mogę go zainstalować na innym niż docelowy komputerze (zapasowym) tak aby działał tam bez rejestracji którą chciałbym zrobić później z mojego (właściwego) kompa ?

Czy dla późniejszej pracy w programie ma znaczenie z którego komputera był rejestrowany ?

Pytam bo na razie nie mam możliwości zainstalowania programu na kompie w którym będę montował 99% filmów.

" Please register online within 30 days to activate the software for unlimited use"

Co w tym przypadku oznacza dla mnie "unlimited use" ?

Zależy mi żeby go prawidłowo zarejestrować tak aby nie zrobić sobie na "dzień dobry " jakiegoś kłopotu .
Odpowiedz
Przeczytaj uważnie licencję - nie wiem, jak teraz, bo używam starej ósemki, ale we wcześniejszych edycjach można było zainstalować Vegasa Pro na 3ch komputerach z czego dwa powinny być przeznaczone na renderery sieciowe (a to już była kwestia umowna). Teraz z racji, że nie ma już renderera sieciowego, może nie być tego zdania w licencji. Inna rzecz, którą dowiedziałem się swojego czasu w sklepie Glasspalace, to możliwość używania Vegasa na innym komputerze, z tym, że warunkiem koniecznym jest deinstalacja programu z pierwszego komputera, tak więc jeśli masz pudełkowego SV PRO to bez większych problemów możesz go zarejestrować teraz i po zmianie komputera zainstalować na nowym sprzęcie (po uprzednim wyinstalowaniu z pierwszego komputera).
Odpowiedz
A więc sprawa nie jest do końca jasna.
Chyba muszę zadzwonić do sklepu.
Wolałbym program na dwóch kompach na raz, lektora bym mógł wtedy nagrywać na laptopie (mniej szumi).
Odpowiedz
Nie ma ograniczeń w ilości kompów na których możesz zainstalować Vegasa. Oczywiście używać możesz tylko na jednym komputerze w tym samym czasie.
https://www.custcenter.com/app/answers/detail/a_id/4559
Odpowiedz
Dzięki za info, jest dokładnie tak jak napisaliście.
Odpowiedz
Ogólnie Vegas jest dosyć wyrozumiały jeśli chodzi o jego przeinstalowywania i aktywację. Oczywiście za którymś razem się "przyblokuje" i trzeba będzie odkręcać, ale mimo żonglowania Vegasami nigdy nie miałem takiego przypadku. A nie mam jakiegoś uprzywilejowanego konta, żeby nie było. Więc - nie pękaj...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A czy ważne jest na kogo została wykonana rejestracja?
Powinna być na firmę (dla której montuje, faktura za program jest na nich) czy na mnie prywatnie?
W razie kontroli znaczy się.
Odpowiedz
Na właściciela licencji oczywiście. Choćby dlatego, że wszystko co kupisz i zarejestrujesz w Sony figuruje potem w Twoim profilu, łącznie z numerami seryjnymi. I w razie czego, jak Ci bo ja wiem, powódź wszystko zaleje, to ściągasz soft ze strony a serial masz w profilu. Oczywiście, w Polsce dla kontroli może być to mało przekonywujące (ale to Polska...), ale na dzień dobry masz dowód, czy licencja jest przypisana do Ciebie. A potem to już możesz sobie szukać dowodów zakupu i udowadniać że nie jesteś wielbłądem.
Jeżeli Vegas jest na firmę a masz go w swoim kompie, o ile firma go Ci na jakiś zasadach nie udostępniła - np. powierzyła w celu wykonywania usług na jej rzecz (dostarczyła narzędzi) to generalnie masz pirata :) Oczywiście tu mocno uprościłem, to rozległy temat. Ale jak masz na zasadzie kupił znajomy na firmę a Ty masz w domu, to warto (dla polskich służb, Sony to wisi jak kilo kitu) mieć jakąś podkładkę.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wygląda to tak że firma kupiła program praktycznie wyłącznie na moje potrzeby ale faktura jest na nich.
Czyli najsensowniej będzie jeśli zarejestruje SV na dane firmowe.
Oni zaś udostępniają mi program na zasadzie : masz od nas zlecenie i dostajesz do tego narzędzie pracy.
Dobrze myślę?
Odpowiedz