powiekszenie w oknie podglądu
Jak można powiększyć obraz w oknie podglądu filmu?. Nie chodzi mi o zoom w projekcie (pan crop i inne) chodzi mi o to żeby przy podglądzie móc mocno powiększyć obraz żeby dostrzec szczegóły w filmie (coś jak w photoshopie ctrl scroll, lub ctrl+)
Odpowiedz
Łapiesz za brzeg "podokna" z obszarem podglądu (za tą grubą szarą linię) i rozciągasz rozmiar okna... o to chodziło?
Odpowiedz
(09-15-2012, 15:59)Mateusz napisał(a):  Łapiesz za brzeg "podokna" z obszarem podglądu (za tą grubą szarą linię) i rozciągasz rozmiar okna... o to chodziło?

nie, - chodzi o powiększenie podglądu tak żeby fragment obrazka było tylko widać w oknie, nie chodzi o zwiększenie rozmiaru okna ;)
Odpowiedz
Nie ma takiej możliwości, ale jeśli robisz operacje na filmie w track motion albo pan/crop masz tam możliwość przybliżania tak więc możesz dokładnie synchronizować obrazy.
Odpowiedz
(09-15-2012, 16:35)nozownik0 napisał(a):  Nie ma takiej możliwości, ale jeśli robisz operacje na filmie w track motion albo pan/crop masz tam możliwość przybliżania tak więc możesz dokładnie synchronizować obrazy.

tak w pan/crop wiem że jest taka możliwośc ale chodzi mi o to że mam 2 ścieżki video jedna pod drugę - dwie sceny kręcone dokładnie tak samo jest tylko minimalne przesunięcie kadru i chciałbym to wyrównać i aby to zrobić potrzebuje dużego przybliżenia w podglądzie w pancropie tego nie zrobię. Jak nie ma to kicha szczerze mówiąc
Odpowiedz
Zmniejsz przezroczystość klipu na wyższym tracku, ustaw podgląd na best (full), powiększ okno podglądu i kombinuj z synchronizacją. Klatka po klatce a osiągniesz cel.
Odpowiedz
(09-15-2012, 19:35)nozownik0 napisał(a):  Zmniejsz przezroczystość klipu na wyższym tracku, ustaw podgląd na best (full), powiększ okno podglądu i kombinuj z synchronizacją. Klatka po klatce a osiągniesz cel.

Tak właśnie zrobiłem. Szkoda że spece z sony nie wpadli na pomysł powiększania obrazu w oknie podglądu a wydawało by się oczywiste że coś takiego musi być. Serdeczne dzięki chłopaki za zainteresowanie tematem.
Odpowiedz