Laptop do montażu 13,3 cali ?
Cześć,

Przeglądnąłem forum i znalazłem kilka takich wątków ale żaden wiele mi nie dał - jestem technicznie (komputerowo) dość słaby.

Sprawa jest dość prosta. Używam SV 10 pro 64 bit na notebooku nie moim, tzw. domowym. Jest to HP Pavilion dv6 15,6 cala o parametrach jak niżej. Nie jest to może kosmos ale o dziwo pod Vegasa starcza mi idealnie.

Parametry obecnego HP

HP Pavilion DV6
Indeks wydajności Windows 5,4
Processor Inter Core i5 2410M CPU 2,30 GHz
Ram 8 GB
Grafika dedykowana 1024 MB Radeon HD 6490M

Teraz chcę kupić notebooka dla siebie o parametrach montażowych nie gorszych niż ww. HP dv6 ale koniecznie 13.3 cala ponieważ każdy większy notebook jest dla mnie cegłą - lubię po prostu tzw. mobilność i czas pracy na baterii powyżej 4h.

Od dwóch dni rozkminiam i znalazłem taką ciekawostkę.

http://allegro.pl/toshiba-l735-14h-i5-13...04606.html

Fajny processor i5 (taki sam mam w HP) karta graficzna dedykowana 1024 MB ale ... podobno słabsza jeśli chodzi o prędkość szyny, taktowanie itp.

Mistrzu z Toshiby odradził mi ten "pozornie odpowiedni" zestaw do montażu.

Jaka jest Wasza rada ? Stawiać na processor i5 czy i3, z kartą grafiki 512 czy 1024 ale jakie inne parametry grafiki powinny być wysokie? Ramu wiadomo 8 GB.
Odpowiedz
Nie oczekuj, że ktoś tutaj przyklaśnie idei montażu na takim małym gówienku z wolnym HDD. Masz takie upodobania, jeśli chodzi o "wygodę" montażu, to kupuj.
Odpowiedz
Święta zasada: Laptopy nie służą go grania, ani tymbardziej do pracy w jakichkolwiek programach. Są poprostu raz, że słabe, dwa niewygodne. Kup sobie PC:)
Odpowiedz
Ja z powodu braku miejsca w obecnym mieszkaniu również montuję na laptopie, tylko że na 17". To mój drugi sprzęt ponieważ wcześniej miałem 17" z procesorem i5 480M, po roku zostawiłem go dla żony a teraz mam kolejną 17"kę. Fabrycznie miał drugą generację procesora i5 2410M ciut szybszy niż ten pierwszy, ale po kilku miesiącach zaryzykowałem i wymieniłem na własną rękę procesor na i7 2630QM i teraz widać różnicę podczas pracy z Vegasem. Niestety bolączką jest słabe chłodzenie w laptopie, przy długim renderingu chodzi jak piekarnik, wtedy można ratować się obniżeniem mocy procka na czas 50godzinnego renderingu. Wolny dysk 5400rpm również spowalnia.

Mimo wszystko da się na tym montować, podpinam swojego pod monitor 22" który mi został, mysz i klawiatura pod usb i idzie.

Sprawdziłem i od razu polecam celować w i7, drugiej (lub teraz już chyba trzeciej) generacji
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości