zniekształcony klip
Takie coś mi robi Vegas w paru miejscach na zwolnieniach.

Zwolnienie robione za pomocą klawisza Ctrl.
Próbowałem Velocity i jest to samo.
Taki problem występuje tylko na kilku klipach, większość zwolnień z tego materiału jest ok.

AVCHD progressive 29,97fps .Projekt: Pal, Wide, progressive.

Zrobiłem mpeg2 NTSC i wyszedł normalny.
Mpeg4 Pal też dobry, Avi, Pal zniekształcony tak samo jak mpeg2 Pal (ten z dropboxa).
Odpowiedz
No i wyczaiłem że pliki na których jest szarpanie przy zwalnianiu są nagrane w 60 fps, progressive.
Tak mówi media info i windows ale Vegas i Corel mówią że jest 30 fps, interlaced .

W setkach plików które mam w projekcie (wszystkie są 30 fps, progressive) zaplatało się kilka 60 fps, które są inaczej czytane przez Vegasa a inaczej pokazuje media info.

Na koniec odkryłem że po zmianie ze smart resample na disable ( w plikach 60 fps) problem szarpania znika.
Czyżby pliki zostały nagrane w 60i a media info się myli ?
Properties klipu pokazuje Upper field first.

Nagrania z marnej kamerki sanyo Xacti CA 100, może więc ona coś tam oszukuje z tymi klatkami i media info przestaje kumać..
Odpowiedz
Wyświetl sobie tenm materiał w VirtualDub, on bierze klatki "żywcem", naocznie stwierdzisz, czy są z przeplotem czy bez, tylko ustaw podgląd 1:1.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
VirtualDub który zainstalowałem w ogóle nie widzi AVCHD.
Jak próbowałem otworzyć mpeg2 to taki komunikat wyskoczyl:

Mpeg import filter: " invalid pack on position 3: marker bit not set , possibly mpeg-2 stream"
Jakieś pluginy trzeba doinastalować?

Ale sprawdziłem na stop klatce w VLC i po zaznaczeniu "usuń przeplot" delikatne linie znikają więc chyba jest to nagranie interlaced.
Kamera którą wszystko było kręcone nagrywa 60i i 60p więc pewnie jest to nagrane w 60i .
Tylko czemu Vegas to pokazuje jako 30i ?
Przecież nie ma takiego sposobu nagrania..

A tak na przyszłość to opcja "resample" powinna być zawsze zaznaczona jako "disable" przy zwolnionych klipach z przeplotem ?

Skoro wiec mam mieszany materiał progressive/interlaced to w ustawieniach projektu wybrać którąś z opcji "deinterlace method" ?
Odpowiedz