mikrofon USB bardzo cicho nagrywa
1.Podłączyłem nowy mikrofon M-audio (USB) i niby nagrywa przez Vegasa ale bardzo cicho to wychodzi.
Żeby było cokolwiek słychać lektora muszę wszystkie suwaki przesunąć na max (slider, audio envelope).

Jak temu zaradzić ?
W systemie zwiększyłem czułość mikrofonu na max.
Mikrofon jakie 300 zł chyba kosztował.

2. Nagrywam lektora do filmu i niefartownie mocno słychać wiatraki komputera.
Oprócz nich w pomieszczeniu jest cisza ale ten szum kompa psuje całą robotę.
Można jakoś wyciszyć te wiatraki obniżając czasowo ich prędkość ?
Odpowiedz
Widocznie mikrofon jest zbyt blisko komputera a lektor zbyt daleko od mikrofonu. Lektor powinien być ok 10-20cm a reszta źródeł im dalej tym lepiej. Zapewne zakupiłeś mikrofon dookólny, który wszystko zbiera dookoła, to dodatkowo warto zrobić ekran dźwiękochłonny ograniczający zbędne dźwięki, czyli coś takiego:

http://www.idmultimedia.pl/public/upload...ktorem.JPG

I jeszcze jedna rzecz - czy do tego mikrofonu nie ma jakichś aplikacji konfigurujących ? Może z nich trzeba skorzystać aby zmienić czułość mikrofonu. M-Audio robi raczej przyzwoite urządzenia, chyba, że trafiłeś na podróbkę.
Odpowiedz
Wygląda to tak że ten cholerny wiatrak buczy na cały pokój i nawet taki fajny ekran go chyba nie uciszy.
Lektor musi gadać siedząc przy kompie i oglądając film, więc nie uciekniemy od wiatraka.

Mikrofon z DJ shopu, wygląda na zupełnie oryginalny.
W Corelu też jakoś słabo go było słychać.

Może ta moja karta dźwiękowa jest jakaś podła ( SB Audigy za 50 zł).
Lektor mówił 20 cm od mikrofonu więc to też nie wina odległości.

Chyba kompa za drzwi wystawie bo innego wyjścia nie widzę.

Ktoś mi doradził że mikrofon na USB wystarczy i chyba nie miał racji.
Trzeba było kasę w lepszą kartę dźwiękową wrzucić i podpiąć "zwykły
mikrofon".
Odpowiedz
Mikrofon na USB nie ma nic do karty dźwiękowej... On posiada swoją kartę.
To jest pojemnościówka? czy dynamiczny?

daj może jakiś link
Odpowiedz
Inna rzecz to czy na pewno czułość była ustawiana dla tego mikrofonu? Być może suwakami miksera ustawiłeś czułość ale dla mikrofonu z posiadanej karty dźwiękowej. Z punktu widzenia konstrukcji to faktycznie kupiłeś mikrofon pojemnościowy zintegrowany z kartą muzyczną USB i musisz mieć 100% pewności, że w mikserze ustawiasz właściwe wejście mikrofonowe. A co do kompa i wyciszania - jeśli chcesz się tym zawodowo parać to albo będziesz musiał wynieść mikrofon i monitor do innego pokoju, albo zmienić chłodzenie na pasywne lub np na wodne/olejowe lub...

[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Mateusz, ma to jakąś nazwę? W Allegro ani widu, ani słychu.
A ciekawe. Mi by się przydał bo mój komp chodzi jak traktor. Zepsute coś w wiatraku od zasilania plus wiatrak od karty graficznej zawsze na pełnych obrotach (przepięte jakieś kable).

Ja tak miałem ze słabym głosem na mikrofonach innych niż na USB. Pomogło pogrzebanie w tych "dołączanych" ustawieniach dźwięku i zaptaszkowanie "wzmocnij dźwięk mikrofonu". Ten element był niewidoczny bo menu całe było paskudne, nigdy wiec nie widziałem że takie coś tam się kryje.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Inne mikrofony (te nie na USB), jeśli są pojemnościowe, wymagają dodatkowego zasilania Phantom...
Cytat:Mateusz, ma to jakąś nazwę?
- to do mnie?
Chodzi Ci o to pudełko?
Idź do MAKRO lub CARREFOURA i kup zwykłe pudełko. Piankę (gąbkę) dostaniesz w sklepie tapicerskim (ul.Dietla). 10minut roboty u po sprawie. Wkładasz mikrofon do środka, i mówisz przez otwarte wieczko odwrócone przodem do swojego otworu gębowego ;) Możesz również zastosować wieksze pudło (np. od pralki), i wejść do środka :)
Ps. tylko wyciągnij te szeleszczące folie, oraz styropian.
Odpowiedz
Mikrofon wygląda tak:
http://www.djshop.pl/k7,mikrofony/i6277,...s-se-.html

Dodali ProToolsa Vocal Studio ale on nie działa pod win7 64bit bo jakaś stara wersja.
No ale chyba nie jest potrzebny do prawidłowego działania mikrofonu.

W ustawieniach wchodzę w dźwięk, nagrywanie, mikrofon (zaznaczony zielonym "ptaszkiem''), poziomy (ustawiłem na max),
i w zakładce "niestandardowe" zaznaczyłem " Microphone+ 20db Boost".
Nic tam więcej nie mam do ustawienia.

Z tym lektorem to kicha bo nie będę robił przecież studia do 2 filmów w roku.
Odpowiedz
Dzięki, w sumie stosuję okrywanie komputera kocem, ale może pomyślę o jakimś pudełęczku.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
OK, wchodzisz na dźwięk-> nagrywanie, ale czy jest to nagrywanie mikrofonu czy posiadanej karty muzycznej? Kilka osób (włącznie ze mną teraz) od kilku postów próbuje wytłumaczyć, że mikrofon USB to nie mikrofon podłączany do wejścia karty muzycznej a w sumie nowa karta muzyczna z punktu widzenia systemu windows. Musisz mieć 1000% pewności, że ustawiasz czułość od karty muzycznej zintegrowanej w mikrofonie USB a nie tej, którą masz w komputerze. Musisz wybrać w ustawieniach multimediów w panelu sterowania a może i w samym mikserze (chyba też się da, dawno z tego musiałem korzystać - jak będę działał na windowsach, to pokażę co i jak) - czy mikser ma dotyczyć karty muzycznej komputerowej czy karty muzycznej w mikrofonie,
Odpowiedz