Pan/Crop
Witam. Jak zrobic takie cos jak tutaj na filmiku ?

chodzi mi o to ze szybko sie to zmienia tlo sie przybliza "kucyk" sie zmienia i tak na odwrot jak ja to robilem to mi caaalkiem inaczej wychodzilo

czekam na odpowiedzi

pozdrawiam
Odpowiedz
To jest tak. Po pierwsze to podawaj daną sekundę filmu. Ja to opiszę dla coś koło 0:03, czyli kuca i jabłka.

Są dwie warstwy, jedna z jabłkiem, druga wyżej. Na tej wyżej umieszczono fotki kuca na jakimś jednolitym kolorze np. greenscreenu lub z kanałem alfa, czyli przezroczyste. Potem tło za pomocą Track Motion (tu użyć lepiej tego) powiększano, a zmianę kucyków dokonywano poprzez po prostu zmianę eventów.

Poczytaj w moich postach, posługiwanie się TM opisywałem kilkakrotnie jak nie więcej.
Odpowiedz
(09-09-2012, 11:36)Mateusz napisał(a):  To jest tak. Po pierwsze to podawaj daną sekundę filmu. Ja to opiszę dla coś koło 0:03, czyli kuca i jabłka.

Są dwie warstwy, jedna z jabłkiem, druga wyżej. Na tej wyżej umieszczono fotki kuca na jakimś jednolitym kolorze np. greenscreenu lub z kanałem alfa, czyli przezroczyste. Potem tło za pomocą Track Motion (tu użyć lepiej tego) powiększano, a zmianę kucyków dokonywano poprzez po prostu zmianę eventów.

Poczytaj w moich postach, posługiwanie się TM opisywałem kilkakrotnie jak nie więcej.

ok dziekuje Ci mam jeszcze jedno pytanie w skali 1 do 10 ocen skale trudnosci zrobienia tego filmiku bo ja jestem naprawde zielony ;D mam pytanie jak ebde mial jeszcze jakies problemy to gdzie mam sie do Ciebie zwrocic na PW ? czy tutaj ?

a tak wogole to moglbys mi wytlumaczyc jak to jest z tymi eventami jak to sie wlacza ?
aha i jak sie ustawia te sekundy
a co do tych przyblizen w filmie to bylo robione w tym pan/crop tak ?
Odpowiedz
1.Skala trudności? 0.
2.Możesz się do mnie zwrócić gdzie chcesz. Tu, na maila, na CDA, na iwebie... naprawdę wszędzie.
3.Event to plik, który wrzucasz na oś czasu.
4.Z tymi sekundami to chodziło mi o czas na filmie, który podałeś.
5.W Track Motion.
Odpowiedz
heh ;D ok dzieki Ci potrenuje jeszcze
moze mi w koncu sie uda metoda prob i bledow duzo mi wyjasniles naprawde doceniam twoja pomoc dziekuje ponownie pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości