vegas
czesc ..mam sony vegas pro 10 ale jest dziwny problem

chodzi o to ze.. laduje nieskompresowanego avika i dziwne cuda dzieja mi sie w oknie podgladu..

chodzi o to ze tnie mi obraz w podgladzie :/ ..

tnie nawet jak nie mam zaladowanego adnego efektu..0...czysty plik i to bez dzwieku...
kilka wlasciwosci pliku :

1.5 gb waga ..nieskompresowany AVI
80 klatek na sekunde
720p
dlugosc okolo 9 sekund

wlasiwosci kompa...

HD 6670 ati 2 GB pamiec + hypermemory + 4gb
4x 3.6 - AMD FX-4100 odblokowany
8 gb ram

z tymi parametrami nawet 80 klatek na sekunde powino sie plynnie odtwarzac a jednak sa zacinki..

przy pracy z Vegas nie korzystam z innych programow..nawet siec wylaczam zeby komp byl bardziej stabilny mimo to tnie..

:/
Odpowiedz
OK, a czy windows media player odtwarza go płynnie?
Odpowiedz
Ciekawe jaka przepływność. Dysk się zesra, a nie przepuści bez zacinki 720p x 80kl/s bez kompresji...
No chyba, żeby jakiś RAID zastosować...
Odpowiedz
(09-09-2012, 4:23)Shedar napisał(a):  jest dziwny problem

Dla takiego strumienia danych powinieneś mieć jakiegoś RAID-a. Może zmień hobby na jakieś łatwiejsze, bo umiejętność synchronizacji obrazu z kilku kamer to nie wszystko. Trzeba mieć też pojęcie o wielu innych rzeczach.
Odpowiedz
(09-09-2012, 12:27)Pinto napisał(a):  
(09-09-2012, 4:23)Shedar napisał(a):  jest dziwny problem

Dla takiego strumienia danych powinieneś mieć jakiegoś RAID-a. Może zmień hobby na jakieś łatwiejsze, bo umiejętność synchronizacji obrazu z kilku kamer to nie wszystko. Trzeba mieć też pojęcie o wielu innych rzeczach.

och pls....chlopcze...

nie udolne proby montowania i synhroznizowania dzwieku do obrazu chcesz robic za pomoca robota bo nie masz zmyslu dzwieku to jedna sprawa dziecko..
inna jest to o czym pisze ..

(09-09-2012, 11:57)mateuszszar napisał(a):  Ciekawe jaka przepływność. Dysk się zesra, a nie przepuści bez zacinki 720p x 80kl/s bez kompresji...
No chyba, żeby jakiś RAID zastosować...

ciekawe ze nie bylo zadnych zaciec kiedy montowalem na laptopie o polowe wolniejszym niz pc ktorego mam teraz...

jakiego RAID masz na mysli ? link?

moj dysk jest na sata nie ata ...z tym ze nie mam pewnosci czy napewno korzystam ze sterownikow sata . poniewaz w czasie instalacji OS-u dysk mial problem ze sterownikami dysku z tym ze na laptopie co jest jeszcze dziwniejsze...
dlaczego nie bylo zaciec mimo to ze mialem zainstalowane sterowniki ata(starsze i wolniejsze)na starym laptopie gdzie zaciec nei bylo nawet przy tej rozdzielczosci i ilosci klatek.. a pojawiaja sie za to na nowym kompie ze sterownikami SATA na dysku zdecydowanie szybszym...ale z ciekawosci zerkne jak szybki jest moj hd...
ale nie sadze zeby problem byl w moim HDD

Edit :

co masz na mysli p[iszac przepywnosc ?

(09-09-2012, 9:16)vm-rexor napisał(a):  OK, a czy windows media player odtwarza go płynnie?

no wiesz z tego co wiem nieskompresowane pliki AVI nigdy nie beda odtwarzane plynnie na WMP,,, co wiecej nie otworzysz wiekszego niz 2 GB pliku na WMP..

ale odpowiadajac na Twoje pytanie ..tak tnie na WMP...

wiesz....jak jeszcze pracowalem sobie troche na lapiku to nei mialem tego problemu.. nadal obraz cielo w WMP ale jak tylk oladowalem pliki do Vegas ..wszystko bylo ok..podglad plynny nawet z dwoma efektami byl ..i opolowe wolniejsze procek + mniej ramu

moj dysk to ST1000DL002 Baracuda

znalazlem ten sterownik raid ... jakies sugestie co do modelu dysku ?

http://www.softwarepatch.pl/idx/469/9/6344.html
Odpowiedz
(09-09-2012, 16:44)Shedar napisał(a):  
(09-09-2012, 9:16)vm-rexor napisał(a):  OK, a czy windows media player odtwarza go płynnie?

no wiesz z tego co wiem nieskompresowane pliki AVI nigdy nie beda odtwarzane plynnie na WMP,,, co wiecej nie otworzysz wiekszego niz 2 GB pliku na WMP..

wiesz....jak jeszcze pracowalem sobie troche na lapiku to nei mialem tego problemu.. nadal obraz cielo w WMP ale jak tylk oladowalem pliki do Vegas ..wszystko bylo ok..podglad plynny nawet z dwoma efektami byl ..i opolowe wolniejsze procek + mniej ramu

hmmm - ja u siebie mogę płynnie odtwarzać nieskompresowane aviki SD jak i 720P, a nawet HDV 1080, ale już FULLHD niestety się tnie- niestety mam RAID-a tylko z 3ch dysków SATAII.

Gorąco polecam program Blackmagic Disk speed test, podaje on, jaki maksymalny fps z wybranego dysku można wyciągnąć dla poszczególnych standardów wideo. Ja mimo wszystko obstawiam, że masz za małą przepustowość z/do dysku.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
(09-09-2012, 18:00)vm-rexor napisał(a):  
(09-09-2012, 16:44)Shedar napisał(a):  

hmmm - ja u siebie mogę płynnie odtwarzać nieskompresowane aviki SD jak i 720P, a nawet HDV 1080, ale już FULLHD niestety się tnie- niestety mam RAID-a tylko z 3ch dysków SATAII.

Gorąco polecam program Blackmagic Disk speed test, podaje on, jaki maksymalny fps z wybranego dysku można wyciągnąć dla poszczególnych standardów wideo. Ja mimo wszystko obstawiam, że masz za małą przepustowość z/do dysku.

niestety to aplikacja pod MAC ja nie stety go nie posiadam...... a wersji pod wina nie znalazlem...co do tego zacinania sie w WMP hmm..wiesz tak naprawde to nic sie nie zacina przy jakim kolwiek odtwarzaczu video...ale jak odtwarzam nieskompresowanego avika poprosut obraz jest troche wolniejszy w WMP iinnych odtwarzaczach..ale obraz jest perfekcyjnie plynny...o to mi dokladniej chodzi jesli pytasz o `zacinanie ` sie w WMP...
nie sadze zebym mial za wolny dysk...
w czasie kopiowania plikow moge sprawdzic predkosc z jaka to robi. i to co widze to predkosc jest na starcie okolo 200 MB/s poczym spada do okolo 80
Odpowiedz
Przepływność - ilość bitów na sekundę.
Znasz długość filmu, oraz jego wagę - to możesz łatwo policzyć.
Nie wiem, jakiego Windowsa używasz, ale w właściwościach pliku video również powinna być taka opcja.

Prędkość dysku możesz łatwo sprawdzić, za pomocą różnych programów.
Odpowiedz
(09-09-2012, 16:44)Shedar napisał(a):  och pls....chlopcze...

nie udolne proby montowania i synhroznizowania dzwieku do obrazu chcesz robic za pomoca robota bo nie masz zmyslu dzwieku to jedna sprawa dziecko..
Nauczyłeś się paru rzeczy w Vegasie i wpadłeś na forum, żeby zgrywać chojraka, a poziom wiedzy marniutki. Jeśli chodzi o synchronizowanie dźwięku przy pomocy "robota", to nie używam tego i nie mam zamiaru używać, bo robię to ręcznie. Gdybyś czytał ze zrozumieniem, a już powinineś w tym wieku, to wysnułbyś taki wniosek, że nie tylko Ty potrafisz synchronizować dźwięk bez pomocy wtyczek.
Odpowiedz
(09-09-2012, 21:10)Pinto napisał(a):  
(09-09-2012, 16:44)Shedar napisał(a):  och pls....chlopcze...

Nauczyłeś się paru rzeczy w Vegasie i wpadłeś na forum, żeby zgrywać chojraka

nie

(09-09-2012, 20:23)mateuszszar napisał(a):  Przepływność - ilość bitów na sekundę.
Znasz długość filmu, oraz jego wagę - to możesz łatwo policzyć.
Nie wiem, jakiego Windowsa używasz, ale w właściwościach pliku video również powinna być taka opcja.

Prędkość dysku możesz łatwo sprawdzić, za pomocą różnych programów.

ok ... jesli masz taki program to czy mozesz sprawdzic jaka Ty masz predkosc ? o ile masz plynny podglad w vegas..

podaj mi wynik a ja porownam z moim

ja korzystam z MediaInfo v0.7.48

a tu masz dokladne detale pliku :

General
Complete name : starydem.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 1.63 GiB
Duration : 7s 913ms
Overall bit rate : 1 769 Mbps

Video
ID : 0
Format : RGB
Codec ID : 0x00000000
Codec ID/Info : Basic Windows bitmap format. 1, 4 and 8 bpp versions are palettised. 16, 24 and 32bpp contain raw RGB samples
Duration : 7s 913ms
Bit rate : 1 769 Mbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 80.000 fps
Bit depth : 8 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 24.000
Stream size : 1.63 GiB (100%)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości