Vegas Pro 12 - preview
Najnowsze informacje o VP12 dla ciekawych https://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro12cs

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
"Layer Dimensionality Video FX and Compositor" i "LAB Adjust and L*a*b* Color Space Histogram" - dla mnie najciekawsze nowości. Jeśli chodzi o DVD Architecta, to nie ma już co spodziewać się po nim niczego ciekawego w przyszłości, bo oczywiście nie chcą zaszkodzić swoim droższym aplikacjom do authoringu.
Odpowiedz
Layer Dimensionality Video FX and Compositor to fajowa rzecz, gadget, ale przyjemny :)

Odpowiedz
Ciekawe tylko na co to włąściwie się przekłąda i jak będą wyglądały efekty.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
W tej konkretnej funkcji? Bardzo fajnie, robisz png z kanałem alfa i Vegas taktuje to jak wycięty obiekt, w tym momencie działa to trochę tak jak w Photoshopie efekty warstw. Jak ktoś lubi ozdobniki, będzie mu się podobało. Szczególnie "weselnikom", można dodać np. napis jakąś ozdobną czcionką (efekt działa generalnie na wszystko co ma alfę, więc i na generatory tekstu) i zrobić z niego "złoty" napis. Do tego dać jakieś ozdobniki graficzne na innym tracku jako png czy tiffa z alfą i uzyskać dokładnie ten sam efekt (jednolitość tekstu i grafiki). Generalnie pole do popisu dla fanó wszelkich rameczek, fleuronów itp. Niestety nie mogę jeszcze pokazać jak to wygląda, ale niedługo sami sprawdzicie ;)

Odpowiedz
Tak, o to mi chodziło. Jeśli faktycznie tak to będzie działać to super.
Widzę, że Vegas bierze co najlepsze od konkurencji. Przyda się ta opcja.

A dotąd to zawsze obrazek z PNG traktował jako prostokąt? Np. jak dawałeś cień to cień nie obejmował tego co nie jest przeźroczyste tylko prostokąt cały, nie?
Odpowiedz
O ile pamiętam tak było. Np 2D Glow pojawiał się jakby na granicach rozmiaru pliku, nie na "właściwym" pliku - czyli teoretycznie tym, co było pomimo warstwy przezroczystej.
Odpowiedz
To znaczy przy PRZEJŚCIACH to było widać, że przeźroczyste tło też zahaczało. I np. nie znikał SAM OBIEKT tylko jakby cały "ekran".
Odpowiedz
Przezroczystość w plikach typu png, tga itd. jest jak łyżeczka w Matrixie. Nie istnieje. To po prostu dodatkowy kanał z maską + informacja że to maska...

Odpowiedz
No tak, ale niestety transitions tego nie respektują.

PS
Zobaczcie sobie co ostatnio Andrzej odpiernicza z nowym pluginem, który wprowadza kapitalne możliwości edycji 3D do Aftera. Coś fantastycznego.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości