Pojawiajace sie napisy
Witam !
Jestem nowy na forum więc od razu witam wszystkich. Mam problem, a dokładnie pytanie jak zrobić efekt pojawiających się słów i zostających na ekranie. Dla przykładu mam w .mp3 jak koś mówi "Witam wszystkich na walce". A po słowie "witam" pojawia się ono i zostaje do momentu kiedy wszystkie inne nie znikną. Potem "wszystkich " i ono też pojawia się ale pod "witam".
Pozdrawiam Victorarmy.
Odpowiedz
A rozumiem Ciebie? Nie. Wiec o co chodzi? Wytłumacz jeszcze raz ok?

//Poprawiłem trochę interpunkcje xD ~tijeckt
Odpowiedz
Panie moderatorze Twój post musiałem przeczytać 5 razy, aby cokolwiek zrozumieć. Błagam, korzystaj z przecinków, aby łatwiej było znaleźć sens wypowiedzi.
Co do pytania pobaw się keyframami.
Odpowiedz
hahahahaha z mojej strony post był celowo napisany w taki sposób, ponieważ niewiele zrozumiałem też z pierwszej wiadomości w wątku :P
Odpowiedz
@Victoramy po prostu dzielisz. dźwięk na kawałki a potem. bawisz się napisami i crossfadami

Napisane celowo w tym stylu
intermason//youtube | "Everything's shiny, Cap'n. Not to fret." - Google Wave i chyba ktoś jeszcze.
Odpowiedz
Tak coś myślałem:D Mu nie chodzi o dźwięk tylko a napisy, czytaj ze zrozumieniem intermason.
Odpowiedz
Czytam ze zrozumieniem panie psorze. Trzeba było przeczytać mały druczek. Okularki?
intermason//youtube | "Everything's shiny, Cap'n. Not to fret." - Google Wave i chyba ktoś jeszcze.
Odpowiedz
Przeczytałem mały druczek, nie martw się o mój zwrok. Chodzi mi dlaczego celowo odpowiadasz mu źle? Tylko o to.
Odpowiedz
Według mnie, a przynajmniej jest to moja metoda, najpierw należy podzielić klip audio (o ile jest on możliwy do podzielenia, tj. słowa są dość wyraźnie wypowiedziane i w tle nie ma szumów). Jeśli nie można, zostaje tylko zabawa w keyframes'y albo kilka klipów i fading. Teoretycznie można też użyć ProType Titler (wtedy jest jeden klip i więcej efektów, ale plug-in czasem lubi robić dziwne rzeczy, np. chować timeline (wtedy trzeba zmienić rozmiar okna) albo takie tam).
Odpowiedz