jak zaznaczyć ruchomy obiekt na filmie.
1.Potrzebuję zaznaczyć (ująć w kółko , kwadrat, podświetlić) ruchomą głowę człowieka na filmie, jakiego efektu można do tego użyć ?

Próbowałem "Cookie Cutter" i kluczowania ale tam jest czarne tło a ja potrzebuję mieć widoczny cały film.

2. Czy można jakoś zablokować ścieżki audio tak żeby się nie otwierały przy wrzuceniu pliku na timeline ?

Na tym etapie projektu nie używam audio więc chętnie bym je całkiem wyłączył.
Odpowiedz
Ad.2 - przeciągasz z explorera (tego vegasowego), to z wciśniętym prawym przyciskiem myszy... wyświetli się menu... i między innymi jest tam opcja: Video Only...
[Obrazek: attachment.php?aid=694]

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dzięki za info ale mnie taki sposób nie poratuje.
Mam taki specyficzny projekt w którym bez przerwy latam z klipami i subclipami z media bin na timeline ,
uruchamianie prawym przyciskiem opcji "Video only" zajmuje mi tyle samo co skasowanie ścieżki audio.

Nie ma jakiejś ogólnej blokady audio dla całego projektu ?
Odpowiedz
Przecież nie musisz wrzucać na timeline z dzwiękiem. Przeciągnij z prawym klawisze a nie z lewym i Cię grzecznie Vegas spyta, czy chcesz wideo, audio czy jedno i drugie. Możesz hurtam tak pliki przeciągnąć.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Skoro inaczej się nie da to skorzystam z tej opcji.
A jak z tym zaznaczaniem ruchomych obiektów ?

Kombinowałem z "Lens Flare" ale tam jest kropka w środku świetlnego okręgu i nie da rady jej usunąć.
Odpowiedz
np. Color Gradient + Track Motion

Odpowiedz
Coś tam wykombinowałem tym sposobem a przy okazji "odkryłem'' własny patent na podświetlenie w obiektu w okręgu.

Wrzucam kopie klipu na ścieżkę wyżej od oryginału , do kopii dodaję Video FX "Cookie Cutter".
Na ścieżce skopiowanego klipu ustawiam w "Track Motion" composition mode na "Screen".

Dalej w opcjach efektu "Cookie Cutter" wybieram "Circle" i "Cat away all but section".
Pojawia się jasne kółko, pozostaje pobawić się tylko kluczowaniem wielkości i położenia + opacity klipu z efektem.
Odpowiedz
Tak, tak też można ale pytałeś o jakieś kółko, rownie dobrze mogłeś właśnie zrobić to media generatorem i pobawić się trybami mieszania. Ale tak jak opisałeś też można. Dla pocieszenia dodam, że w VP12 takie rzeczy robi się o niebo prościej.

Odpowiedz
Nie wiem czy mnie to pociesza bo właśnie 11 pro kupiłem a nie widzę w kieszeni tysiąca przeznaczonego na upgrade.
Nie zauważyłem że z gradientu można zrobić kółko.
Ale w sumie lepszy efekt dla mnie daje "Cookie Cuttler" bo mam kilka projektów zlepić w jeden a jak widzę ustawienia track motion się nie kopiują więc byłby kłopot ze skopiowaniem ścieżki ruchu gradientu.

Używając "Cookie Cutler" mam ścieżkę kluczowaną wewnątrz efektu więc jak skopiuje całość to pozostanie mi tylko zaznaczyć "screen" w composition mode nowego "tracka".
Odpowiedz