Prośba o pliki
Mam ogromną prośbę. Czy ktoś kto ma zarówno Vegasa 9Pro jak 10 a może i 11 mógłby:
- znaleźć jakiś kawałek z szybkim ruchem, coś trudno kompresowalnego, ok. 2-3 minut
- wyrenderować w VP9 i następnych wg identycznych ustawień wg szablonu DVD z maksymalnym dopuszczalnym bitratem,
- wystawić mi to gdzieś do zassania?

W każdym razie potrzebuję 2-3 rendery z identycznych projektów z identycznymi ustawieniami renderowania.
Najlepiej gdyby zrobiła to jakaś osoba u której VP9 renderował poprawnie, a na następnych się haczy itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Niestety u mnie się nie haczy, ale pliki są tu:
vegas9
vegas11
Odpowiedz
Serdecznie dziękuję, jak ktoś jeszcze może to będę zobowiązany. Tak na pierwszy strzał to wszystkie pliki jak sprawdziłem z vp10 w góre mają ten sam błąd albo raczej "warninga", ale nie wiem czy ma to związek. No nic macam dalej. Czy komuś się "tnie" ten drugi plik z vp11?

Odpowiedz
No więc po wstępnych testach materiałów od walerki i mateuszszar (dzięki), w zasadzie czuję się jak Sokrates. Czyli wiem, że nic nie wiem.
Pliki z VP9 różnią się od plików z VP10 i VP11. Ale czy akurat ta różnica może być powodem dziwnego zachowania renderów - mimo przerycia ISO/IEC 13818-1:2007 oraz wielu stron trudno mi coś powiedzieć. Tu naprawdę przydałby się inżynier-programista i lepsze narzędzia. Nietety najfajniejsze jakie miałem w ręku jest dosyć drogie, wiec mam tylko kawałek wyniku :) Nie mnie i to co mam rzucę na betaforum.
Pierwsze o czym pomyślałem, to że powodem "zamrażania" czy przeskoku klatek są chwilowe skoki bitrate'u który ogłupiały dekodery.
Zakładam, że koledzy zrobili tak jak prosiłem na parametrach zgodnych ze standardem, i co się okazuje - że mimo ustawienia min i max, Vegas niekoniecznie tego pilnuje do bólu:
Pliki od walerki
[Obrazek: dvdanaliza.jpg]
pliki od mateuszszar:
[Obrazek: dvdanalizamateusz.jpg]

Jak widać Vegas 9 również "zaszalał", więc nie to było powodem.

No to wziałem inny soft, niestety trial, i tu jest prawidłowość, sprawdzałem to na plikach swoich, i tych które dostałem. Wersja 9 wchodzi bez mydła, następne - jak widać na obrazku, "mają jedną nóżkę bardziej".

Pliki walerki:
[Obrazek: walerka.jpg]

Pliki mateuszszar:

[Obrazek: mateusz.jpg]

I teraz - ma to istotny wpływ czy nie ma? Niestety trial nie pozwolił mi zanalizować całości. Potem przeczytałem info od Art-Bi, że nagle "wszystko mu działa". Zacząłem się irytować, że narobiłem międzynarodowej zadymy a problem tkwił miedzy biurkiem a klawiaturą, ale takie problemy zgłasza też eustachydreptak i inne osoby, mimo, że używali aktualnego Vegasa. No nic, pcham to na betę...

Odpowiedz
GDZIE JA NAPISAŁEM, ŻE WSZYSTKO MI DZIAŁA??? POZA TYM JA MAM TROCHĘ INNY PROBLEM. MI VEGAS SIE WIESZA. EFIX CZYTAJ DOKŁADNIE O CZYM JA PISZĘ A O CZYM INNI.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości