jakich efektów użyć

Proszę o podpowiedź a mianowicie chciałbym zmontować film na wzór tego powyższego z tym że:
1) nie chcę aby obraz który się zmniejsza był na środku. chciałbym go umiejscowić w różnych miejscach - jak tego dokonać, gdzie szukać w SV?
2) chciałbym uzyskać też efekt wąskich pasków które będą się wsuwały jedne z góry pozostałe z dołu tworząc całość.
3) w jaki sposób wycinać i przenosić fragmenty jednego klipu do drugiego? czy to w ogóle możliwe w SV? czy trzeba sięgnąć po Adobe?
w filmie mają być powycinane twarze/sylwetki do klatki piersiowej (to jeszcze kwestia otwarta)
Odpowiedz
1. Track Motion. Pasek ustawień ścieżki (ta część po lewej każdej ścieżki) i klikamy na ten biały kwadracik. O użyciu TM rozpisywałem się wielokrotnie, proszę zajrzeć w jednych z ostatnich moich postów.
2. Nie rozumiem pytania, nie dopatrzyłem się tego w filmiku powyżej. Proszę o dokładna sekundę.
3. Chodzi o wycinanie jakiegoś obiektu na filmie, czy ogólnie cięcie filmu jako pliku i jego montaż? Jeśli ta pierwsza opcja to Pan Crop i odznaczasz Mask, potem wycinasz co chcesz a jak ta druga - to ustawiasz suwak w danym miejscu filmu i za pomocą przycisku S dokonujesz cięcia. Opisywałem to kilkanaście razy. Poszukaj w moich postach.
Odpowiedz
1. ok
2. nie ma tego na tym filmie, ale chciałbym uzyskać taki efekt jak opisałem w pierwszym poście.
3. chodzi o wycięcie obiektu na filmie. Właśnie próbowałem z Pan Corp tylko jak ten wycięty element przenieś na inny klip?
Odpowiedz
Wrzuć go na warstwę powyżej eventu, na który chcesz go nanieść.
Odpowiedz
2. Teoretycznie dalej nie wiem, o co Ci chodzi. Wiem, że ma się oś wysuwać? Ale w jaki sposób? Płynne odsłonięcia od góry i dołu jednocześnie aż do ukazania się całego klipu?
3. Samej maski się nie przenosi. Najpierw trzeba zdublować klip i umieścić dany kawałek na ścieżce wyżej, a dopiero na nim wykonać maskę. Jak napisał kolega wyżej.
Odpowiedz
Dzięki za pomoc. poszperałem na forum i znalazłem sporo ciekawych wskazówek. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.
Odpowiedz