Dopasowanie jednego video do drugiego.
Od razu zaznaczam, że nie znam się zbyt dobrze na Sony Vegasie. Posiadam Vegas Pro 9 i dopiero próbuje robić pierwsze filmy.
Ale chciałbym zadać konkretne pytanie.

Jeżeli mam dwa filmy i ustawiam przeźroczystość (chroma blur) aby te dwa filmy się na siebie nałożyły, to jest sposób, żeby były one dopasowane?
Bo np. jeden ma inna rozdzielczość drugi inną (np. jeden jest panoramiczny, a drugi zwykly), i ten zwykly wystaje spod tego panoramicznego.
Czy jest mozliwosc ustawienia wlasnych atrybutów, tak aby nie uzywac Event Pan/Crop (nie wyglada to estetycznie, gdy pomniejszam i video w kształcie kwadratu jest po środku reszty video panoramicznego)?

Tak w skrócie, chciałbym aby oba video sie na siebie nałożyły (jeden z nich może być nawet rozciągnięty).

Przepraszam, że tak chaotycznie to opisane, ale inaczej nie potrafię, gdyż tak jak zaznaczyłem na początku jestem początkujący. Prosiłbym o pomoc.

Pozdrawiam :)
Odpowiedz
Użyj Track Motion. Tam też można różnie to wideo zmniejszać, zwiększać... w dodatku możesz poruszać na boki, w żądane miejsca, tak więc niekoniecznie musi być na środku. Z takimi kombinacjami jak różne rozdzielczości od kiedy pamiętam jet trochę kłopotu.

Mogłeś po prostu skrócić post i po prostu napisać "jak zmienić rozdzielczość jednego wideo by była identyczna jak drugiego?" :-))) bez mieszania o chroma blur. Na jedno by wyszło :D
Odpowiedz