Poradniki.
Hej, na moim kanale nagrałem 8 poradników z Sony Vegas.Dzisiaj jeszcze nakręcę 9.Sprawdźcie i powiedzcie czy jest dobrze, czy o czymś zapomniałem.

http://www.youtube.com/playlist?list=PL6...ature=plcp

Jak macie pomysł na poradnik to piszcie na dole albo w komentarzach pod filmami.
Odpowiedz
"najlepiej do tego służą strzałki" - nie prawda. Strzałki nie pozwalają na przemieszczanie się po tileline co jedną klatkę...
W tutorialu o MEGA INTRO, zrobiłeś kardynalny błąd polegający na przesterowaniu dźwięku. Dobrze, że akurat mam monitory przyciszone (takie specyficzne kolumny odsłuchowe), bo chyba bym zawału dostał...

Jeśli faktycznie masz 14lat (jak wpisałeś w profilu), to cieszę się, że nie robisz filmików z gier, tylko chcesz uczyć innych, ale jesteś trochę za młody, żeby uczyć, i niestety jeszcze zbyt mało umiesz.
Odpowiedz
Cytat:Strzałki nie pozwalają na przemieszczanie się po tileline co jedną klatkę...
Pozwalają. Z Altem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(09-03-2012, 14:34)efix napisał(a):  
Cytat:Strzałki nie pozwalają na przemieszczanie się po tileline co jedną klatkę...
Pozwalają. Z Altem.

O Alcie zapomniał napisać, czy powiedzieć lub dać jakikolwiek symbol co aktualnie naciska na klawiaturze. Wszystko to nawet niezłe, nie będę mówił, że złe, bo sam bym się nie odważył i nawet podziwiam, że w tym wieku o takich rzeczach.. . ale . ..

Film dotyczący zatrzymania klatki - zapomniałeś wspomnieć, by podgląd (preview) ustawić na Best (full) w szczególności gdy mówimy tu o projektach pokroju 2K, FullHD, bo o ile w oknie podglądu wygląda to ok, po renderingu przy wysokich rozdzielczościach będzie to niestety jeden wielki spikselizowany kwadrat. Nierównomierna głośność to dwa, od 3 filmiku ledwo cię słychać, gdy w poprzednich było ok. Pominę także kwestię innych drobnych błędów. Ale i tak to jakiś postęp, z czasem może być z ciebie niezły użytkownik (kto wie, może i SCVU...). Byle nie oddać się czemu innemu i nie wmawiać sobie, że to nie ma sensu...
Odpowiedz
Cytat:Jeśli faktycznie masz 14lat (jak wpisałeś w profilu)...

Nie mam 14 lat w profilu jest 13 a i tak to 13 to rocznikowo bo urodzoiny mam dopiero w Listopadzie.Czyli narazie 12 i pół :D

Co do gier to będę kręcił kilka seri tylko jak będę miał nowego kompa.Tak jak na tle pisze.Ale nie będę robił "Zagrajmy w MAJNKRAFT"
Tylko fajne gry.
Odpowiedz
Z tymi grami to polecałbym tak jak Bartkową "Obiektywną ocenę". Pooglądaj kilka odcinków, to zrozumiesz o co w tym chodzi .

http://www.youtube.com/user/Videorecenzent
Odpowiedz
Dzięki Mateusz :]

A o jakie timeline chodzi, jeśli mówicie że strzałki nie przesuwają nam czasu o jedną klatkę?
Wydaje mi się że to właśnie one robią. Chyba nie wiem co macie na myśli.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Zależy od powiększenia. Wrzuć sobie jakiś bardzo długi plik i ustaw wideo tak, by cały był widoczny. Dodaj timecode i ustaw go na absolute frames. Teraz klikaj sobie prawo lewo, zobaczysz, że przeskakuje po parę klatek a nie po jednej. Dopiero jak zaczniesz powiększać w pewnym momencie zacznie przeskakiwać o jedną. Z altem może poruszać się klatka po klatce niezależnie od powiększenia timeline'u.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A, tak! Świetnie wyjasnione efix. Wszystko stało się jasne. Dzięki!
Przesuwa o jedną klatkę automatycznie na dużym powiększeniu. A ja nie jest na dużym to nie o jedną.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
a na jeszcze większym powiększeniu - co ułamek klatki...
Odpowiedz