Pytanie dotyczące edycji dźwięku.
Mam pytanie jak wykonać efekt "nagrania z innego pomieszczenia" (nie wiem jak to ująć) minuta 0:12 - 0:16

Odpowiedz
Hm. Poza dodaniem jakiegoś efektu (którego nazwy nie pamiętam i nie chce mi się teraz szukać) i po prostu wyciszeniem dźwięku to od 14-16 sekundy jest przecież cisza...?
Odpowiedz
Najpierw myślałem o efekcie reverb, ale włączyłem film i okazało się, że tym razem jak zwykle szare komórki zawiodły. To, co się zmienia w tym dźwięku to odpowiednie manewrowanie poziomami high/mid/low ( mówię tak, jak na klasycznym mikserze), tutaj jakby wykonano taką sekwencję - zmniejszono low do 0, nieco podniesiono mid, a high być może też nieco podniesiono, ale to zależy od częstotliwości dźwięków mowy tej pani, tak wiec mogli tu high nie ruszać.

Dokładnie odpowie ci mateuszszar, On się dźwiękiem zajmuje ;-)
Odpowiedz
Kurde sam jestem ciekawy....Muszę odpalić Audacity ..
Odpowiedz
mateuszszar właśnie wrócił z "Męskiego Grania"...
Efekt ten, to klasyczne chyba przejście zwykłej ścieżki na taką z założonym filtrem "słuchawki telefonicznej".
Robi się to w taki sposób (są nawet dwa):

1. Dzielisz utwór w miejscu, gdzie ma zacząć się "przejście" (efekt). Do drugiej części dodajesz equalizer, i za jego pomocą obcinasz niskie częstotliwości oraz te wysokie, zostawiając, lub nawet lekko podbijając jedynie coś koło 2kHz, a najlepiej tylko przedział 1kHz - 4kHz. Reszta - w dół.
Następnie robisz ładny crossfade między fragmentem bez efektu, a tym z nałożonym equalizerem.

2. Można zrobić dokładnie to samo, z pomocą automatyzacji parametrów pluginów, bez konieczności dzielenia eventu audio, ale za to więcej dłubiąć w envelope'ach.

Ps. Jak chcesz, to mogę Ci sprawdzić dokładnie te parametry equalizera (częstotliwości)... teraz już późno.
Odpowiedz
(09-02-2012, 2:34)mateuszszar napisał(a):  mateuszszar właśnie wrócił z "Męskiego Grania"...
Efekt ten, to klasyczne chyba przejście zwykłej ścieżki na taką z założonym filtrem "słuchawki telefonicznej".
Robi się to w taki sposób (są nawet dwa):

1. Dzielisz utwór w miejscu, gdzie ma zacząć się "przejście" (efekt). Do drugiej części dodajesz equalizer, i za jego pomocą obcinasz niskie częstotliwości oraz te wysokie, zostawiając, lub nawet lekko podbijając jedynie coś koło 2kHz, a najlepiej tylko przedział 1kHz - 4kHz. Reszta - w dół.
Następnie robisz ładny crossfade między fragmentem bez efektu, a tym z nałożonym equalizerem.

2. Można zrobić dokładnie to samo, z pomocą automatyzacji parametrów pluginów, bez konieczności dzielenia eventu audio, ale za to więcej dłubiąć w envelope'ach.

Ps. Jak chcesz, to mogę Ci sprawdzić dokładnie te parametry equalizera (częstotliwości)... teraz już późno.

Dałbyś rade podesłać mi jakiś poradnik video ? Ponieważ jestem zupełnie zielony w tym temacie :D chciałbym wiedzieć jak nałożyć "equalizer" i jak nim operować. Z góry dzięki :)
Odpowiedz
poradników nie produkuję, ale mogę zrobić przykład - to sobie na pewno rozgryziesz ;)
Poczekaj chwilkę...

Łap: https://www.dropbox.com/s/7ie3jwf3mche0pb/EQ%20test.zip
EQ nałożyłem dwa razy na event - żeby uzyskać lepszy efekt (lepsze wycięcie niskich oraz wysokich częstotliwości).
Dodatkowo na filmiku z YT nałożony jest jakiś durny beat, oraz klaśnięcie...
Odpowiedz
nie działa :( chyba nie ta wersja vegasa mam pro10
Odpowiedz
trza było pisać od razu. Skąd miałem wiedzieć?!
Wklejam sam VEG. Pliki źródłowe (a właściwie jeden plik) na Dropboxie, razem z wersją VP11.

Załączone pliki
.zip   eq test VP10.zip (Rozmiar: 1.74 KB / Pobrań: 32)
Odpowiedz
Dzięki wielkie temat do zamknięcia :)
Odpowiedz