AVCHD vs HDV - (film DVD)
Zbieram się po raz kolejny do zakupu kamery lub aparatu i mam parę pytań.

Moje filmy lecą wyłącznie na płyty DVD lub do You Tube.

Trochę mam dość zabawy z kasetkami, bardzo cenię sobie prostotę i funkcjonalność pracy z kartami pamięci SD.

Jednak korci mnie HDV bo DVD zrobione z tego formatu lepiej wygląda niż z AVCHD.

Wiem że ludzie którzy robią sporo DVD często kupują kamery na karty pamięci, jakoś więc sobie radzą z AVCHD.

Może ktoś napisze 2 słowa na temat wyboru między AVCHD a HDV ?
Jak powinno wyglądać przygotowanie materiału AVCHD do eksportu do DVD ?

Druga sprawa to slow motion.
Czy z filmu 50i zrobię dużo gorsze zwolnienie niż z 50p ?
Wiadomo że 50i to 50 pół obrazów ale to chyba dla slow motion lepszy materiał niż 25p ?
Odpowiedz
Cytat:Druga sprawa to slow motion.
Czy z filmu 50i zrobię dużo gorsze zwolnienie niż z 50p ?
Wiadomo że 50i to 50 pół obrazów ale to chyba dla slow motion lepszy materiał niż 25p ?

W przypadku 50i a 50p - slow motion będzie płynniejszy dla 50p. Różnica jest taka, że w przypadku 50i slow motion może spowodować mruganie obrazu w czasie wymiany pół obrazów, dobrze mówię ? Widać to bardzo dobrze np. na tym filmie;

Odpowiedz
To wygląda jakby się chłop Twixtorem bawił (niezbyt udanie podobnie jak ja).
Więc nie wiem czy można porównywać to w odniesieniu do 50i/50p w programie edycyjnym.
Odpowiedz
Z 50p jest jakby mniej problemów , 50 przekonwertujesz na 50i czy 25p, ale 50i na inne już nie bardzo. Ja w każdym razie wybrałbym 50p, jeśli chodzi o spowalnianie ..
Odpowiedz
No ja też bym wybrał 50p tylko ciekawi mnie jaka jest faktyczna różnica w slow motion przy tym samym obrazie nagranym w 50i i 50p i nie obrabianym Twixtorem (dla mnie ta wtyczka to jakieś g....).
Odpowiedz
Musisz się zastanowić na co ci te 50p jak to ni jak się ma do standardu dvd jak i do standardu bluray, jedynie youtube jakoś to strawi. Po za tym nie wiem czy coś znajdzieś hdv 50p
Odpowiedz
Na HDV 50p nie liczę.
50p interesuje mnie wyłącznie z powodu slow motion (dla mnie ważne).

Temat zakładałem w nadziei że przeczytam coś ciekawego na temat exportu AVCHD do DVD .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości