ratunku!
posiadam sony vegas platinium 11 (322)

komputer system xp home 32bit, 2 gb ramu intel core duo 2,53Ghz

edytuje film i za jakiś czas program sie całkowicie zawiesza, zastanawiam się czy może ty być wina małej ilości ramu, to że edytuje różne formaty mpg i avi lub pliki są w różnych partycjach dysku, za wolny dysk,

za 3 dni jak tego nie zrobie to mnie wyrzucą z roboty.
Odpowiedz
To będziesz miał problem z głowy...
Pytanie "dlaczego zawiesza mi się program" jest tej samej klasy, co dlaczego jak ruszam zatrzymuje mi się samochód... A może jakieś konkrety? Objawy?
Tytuły wątków nadawaj sensowne, ratunku to możesz krzyczeć jak będziesz się topił...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
włączam projekt, zaczynam edytować - oglądam kilka razy to samo ujęcie przycinam co do dziesiętnej sekundy, nakładam na siebie filmy - nic skomplikowanego i nagle koniec program całkowicie się zawiesza jedynie co ty zakończyć proces, program nie odpowiada.
Odpowiedz
Żadnego komunikatu o błędzie? Musisz zresetować komputer czy wystarczy zakończyć proces w task managerze? Co pokazuje monitor zasobów?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
wystarczy zakonczyc proces w taks menagerze

nie ma komunikatu o błędzie, jak był to upgradowałem do nowszej wersji i jest chyba jeszcze gorzej

[Obrazek: reklama2vfvegasmoviestu.th.png]
[Obrazek: reklama2vfvegasmoviestu.th.png]
[Obrazek: wydajno20120831150709.th.png]

[Obrazek: menederzadawindows20120.png]

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz
Jaki format został użyty w materiale wejściowym? Może nieco zwiększy stabilność wyłączenie pokazywania podglądu klatek i waveform'ów na osi czasu.
Odpowiedz
Stawiam 3 pytania:
-komputer mocno zasyfiony? I w sensie wirtualnym i fizycznym - czy masz wgrane dużo jakichś "pierdół", które mogłyby powodować wykorzystanie pamięci i procesora? Czy komputer od środka jest czysty ? (chodzi mi tu głównie o chłodzenie)
-urządzeń zewnętrznych dużo podłączonych? jak nie korzystasz z kamerki internetowej, drukarki i innych w tym momencie, wypiąć z usb i innych portów
- czy poszczególne elementy systemu są zaktualizowane? mówię tu o najświeższych sterownikach do karty graficznej, aktualizacjach Windowsa itp (chociaż nie jestem pewien czy xp ktoś się jeszcze interesuje co do aktualizacji)

I jeszcze kwestia komputera. Prawdę mówiąc 2 gb to tu trochę mało, szczególnie, gdy sam program wykorzystuje w czasie pracy czy zawieszenia prawie 1 gb. A zauważ, że pracują jeszcze inne aplikacje. Co niepotrzebne, pousuwaj, procesy tych aplikacji, które nie są aktualnie potrzebne też pozatrzymuj. Spróbuj odpiąć komputer od internetu i wyłącz antywirusa na czas pracy. Zainstaluj .net frameworka 3.5 jak nie masz. Jak to nie pomoże będziemy myśleć dalej. Albo jak mówi vm-rexor jakiś niewspomagane lub "złośliwe" rozszerzenie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości