vegas 11, stabilizacja wielu klipów
witam,

dopiero co przesiadłem się z vegasa 10 na 11 i nie mogę rozgryźć jak ustabilizować wiele klipów z tym samym ustawieniem
dziękuję za pomoc
Odpowiedz
W Vegasie 11 stabilizacja działa GORZEJ niż w wersji 9. Takie szopki odwala, że śmiać się chce :]
Klipy nie nadają się do użytku. A co ciekawe w wersji 9 wychodziły dobre.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Moim zdaniem jedyna wbudowana sensownie działająca stabilizacja jest w wersji pro 10.
Odpowiedz
Ale efekt jest bardzo widoczny. Myślałem, że "jak coś to będzie lepiej", a tutaj nie da się skorzystać z tego narzędzia bo obraz pływa jak na łódce. A to co wyplułem z 9-tki było w porządku. Sprawdzałem chwilę temu dosłownie.
Odpowiedz
A co oni w ogóle odwalili, że nie mogę nałożyć efektu stabilizacji na event w tym Vegasie 11-stce? Muszę wyszukiwać klip "project media" i stamtąd aktywować tylko. Przecież to jest jakaś PARANOJA.
Odpowiedz
Możesz na timeline, tylko nie dodajesz jak zwykły efekt, ale w "media fx" - czyli na cały klip... Dlatego lepiej jest wcześniej utworzyć subclip i dopiero stabilizować (jeśli wrzucisz godzinny klip, to nawet jak wytniesz dwie sekundy, to bez subclipu będziesz stabilizował całość - co może trochę potrwać :)
Do stabilizacji jednak polecam Ci ProDAD Mercali http://www.prodad.com/home/products/vide...l-us.xhtml
Odpowiedz
No tak, zgadzam się. Ten ProDaD MErcali używałem i był super. Niestety pewnego dnia przestał sam działać i nie dało się go już uruchomić
Odpowiedz
:) Dziwne... Nic Ci nie chce normalnie działać... A może problem jest między klawiaturą a oparciem fotela? ;)
Odpowiedz
Wiesz, jeśli wciąż wysypuje się program na nowym systemie (i to podobno dla niego najlepszym), na nowej konfiguracji i w ogóle po przesiadce (nowsza wersja programu + nowszy system + 1GB Ramu więcej w bonusie) to załamuję ręce. Nie mam pojęcia co jest grane. I chyba świadczy to, że próba się nie powiodła i czas zmienić komputer na zupełnie nowy a nie stosować takie półśrodki jak "nowszy system".
Odpowiedz