jak renderowac sv z kamery HDR-CX190 (dobra jakość))
witam, nagrywam video HDR-CX190 na najlepszych parametrach natomiast chciałbym przerabiać materiał w sv ale nie chce stracić dobrej jakości może mi ktoś polecić jak mam ustawić w SV dobrą jakość?? tak aby przynajmniej 20min film zmieścił się na płycie dvd
Odpowiedz
moze ktos ma cx200 lub 210 renderuje to na mp4 ale ni jestem zadowolony z jakości :( pewnie coś źle mam ustawione, jeśli ktoś ma podobna kamerę to prosze o informację jak zrenderowac film aby jakość byla dobra
Odpowiedz
Wiesz już dlaczego nie dostałeś odpowiedzi?
Bo pytanie jest głupie...
Za chwilę powstaną nowe, z ustawieniami dla kamer Panasonica, Cannona, JVC, (oczywiście dla każdej firmy kilka tematów, bo jest kilka różnych kamer dostępnych na rynku).

Na Twoje pytanie można odpowiedzieć jedynie tak: "Renderuj tak samo, jak materiał wejściowy - dostaniesz najlepszą możliwą jakość (bardzo bliską materiałowi wejściowemu)". Resztę sobie doszukaj, bo nie będę pisał po raz enty: ustaw projekt zgodnie z wsadem (projekt = wsad), renderuj zgodnie z projektem (render = projekt = wsad). Ewentualne zmiany tylko świadomie, wynikające z przeznaczenia... (DVD, YT - ale o tym są już tematy).
Odpowiedz
moze i głupie ale już wypróbowałem kilka medod i jakośc była rożna w dodatku nie znam się tak dobrze jak ty
najlepsza aktualnie wyszła mi na:
sony avc/mvc
- blu -ray 1920-1080 50i
czy te ustawienie jest najbardziej optymalne do tej kamery?? tylko zastanawiam się czy klatki na sekundę mam ustawić na 25 czy na 50 (moja kamera ma chyba 50)

oraz jakie bit rate ustawić na jaki poziom?? tak aby nie dać zawyżony jeśli materiał video wejsciowy jest gorszej jakości

moja kamera nagrywa w formacie .MTS a w sv nie ma mozliwosci aby otrzymac materiał w tym formacie

wiec jeszcze raz prosze jeśli ktoś ma kamerę sony z podobnej serii niech podeśle skrina z optymalnymi ustawieniami
Odpowiedz
Jedna zasada:
PLIKI WEJŚCIOWE = USTAWIENIA PROJEKTU = RENDER.
Jeśli nie chcesz specjalnie ingerować w zmianę jakości to wybierz sobie za pomocą Match Media (lub sprawdź w MediaInfo, GSpot czy innym programie parametry) odpowiednie ustawienia projektu i tak renderuj.
Dobierz tylko odpowiedni Bitrate.
Odpowiedz
i beznadzieje daje podobne parametry i jakość jest dobra ale widzę smużenia jak szybciej przesuwam kamerę (w orginale tego nie ma) ustawiam tyle samo klatek na s. i daje tyle samo Bitrate

prosze jeszcze napiszcie mi w jakim formacie najlepiej renderowac mp4, avi czy cos innego?
Odpowiedz
Zgodnie ze świętą tradycją nubów tego forum nie podajesz wszystkich rzeczy o które zawsze prosimy... To męcz się dalej.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz