czy to efekt ? filtr ? a moze trik :D
witam szukam odpowiedzi na to czy na podanym filmiku zastosowano jakis efekt? filtr ? a może jeszcze innym sposobem uzyskano ten pomarańczowy blask i wgle promienie zachodzące słońce to jedno ale filmując je na pewno nie uzyskam takiego efektu jakieś wskazówki rady ?:)

#

ogólnie to cały filmik jest w tej pomarańczy ale najwyrazniej widać to np

00:15
00:35

itp :) POZDRAWIAM
Odpowiedz
Na 90 procent jest to efekt odpowiedniego sfilmowania sceny, a reszta to już postprodukcja.
Odpowiedz
Color Curves. Zmniejszony niebieski i zielony, podwyższony czerwony.

Następnie Color Corrector, pole Low ku brązowi, Mid bardziej pomarańcz, High ku żółci.
Odpowiedz
(08-29-2012, 23:37)Mateusz napisał(a):  Color Curves. Zmniejszony niebieski i zielony, podwyższony czerwony.

Następnie Color Corrector, pole Low ku brązowi, Mid bardziej pomarańcz, High ku żółci.
I tu się mylisz lepiej Color Corrector, pole Low ku beżowi, Mid bardziej ciemna pomarańcz, High ku jasnej żółci :) :)
Odpowiedz
Hoho, jakiego tu mamy spostrzegawczego człowieka :-)))) Trzeba było jeszcze w % napisać (lub hardcore, dla każdej klatki) :-)) A na poważnie - to średnie wartości dla sceny z 0:15. Bo potem spoglądnąłem na 0:35... i średnią zmienić musiałem. Ale cóż, w 90% trafiłem :-))))
Odpowiedz
otrzymałem taką odpowiedz

"Mi to wygląda na plugin Sun firmy Golden Hour, ale mogę się mylić."

czy słyszał ktos cos o tej wtyczce moze jeszcze pod vegasa :)
Odpowiedz
A pofatygowałeś się chociaż, by sprawdzić co to w ogóle jest, bo akurat nie wtyczka. Zwykle producent na swojej stronie pisze, na jakie platformy jest dostępne.
Odpowiadając - nie, nie ma tego dla Vegasa i de facto jest zbędne.
Aczkolwiek przy pewnej dozie wysiłku jest możliwa, nazwijmy to "adaptacja" :)
Nie mniej podstawą jest nakręcenie materiały w czasie "złotej godziny", wtedy jak masz trochę szczęścia nie musisz niemal nic robić w Vegasie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
EFIX pofatygowałem sie i po wpisaniu wyszły zdjecia zachdów słońca robionych z udziałem pluginu choć filmika z użyciem tego nie znalazłem

ps napisałem to samo pytanie jeszcze na innych forach i odpowiedz jaka padała najczesciej to właśnie "złota godzina" i wsumie pociesza mnie to ze chodzi o technike i umiejętność a nie faszerowanie obrazu efektami wtyczkami itp :) dziś wieczorem planuje sie ładny zachód wiec kamera i sprawdze co uda mi sie zrobić :) a o efektach powiadomie :):)
Odpowiedz
To szybko odpuściłeś szukanie, nie było na pierwszej stronie?
No ja się pofatygowałem na stronę producenta, choć może to za dużo słowo, określiłbym to raczej jako stronę autora :)
To nie jest plugin tylko zestaw "actions" do Photoshopa. Więc:
- możesz kupić ten zestaw za jedyne 4 dolce (o ile się nie pomyliłem), podobnie jak wiele innych tegoż autora, wgrać do szopa i prześledzić co robi. A potem odtworzyć mniej więcej to samo w Vegasie - w każdym razie poznasz zasadę, albo
- możesz przepuścić swoje wideo przez Photoshopa i na każdej klatce zastosować ten zbiór.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja tam się nie dopatrzyłem czegoś niemożliwego do nakręcenia. Może ciut GLOW podciągnięty, zabawa kolorami, ale przecież i tak wszystko zależy od tego co nagrał.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz