Kolorystyka i napis
Witam mam pytanie na ,ktore potrzebuje szybko odpowiedzi :)
jak uzyskac taka kolorystyke jak w tym filmie

oraz jak uzyskac taki napis jak w 24 sec również w tym filmie ?
Odpowiedz
Odnośnie tych kolorów. Pytanie zadane w tak drętwy i niejasny sposób, że od razu nadaje się do edycji najmniej. Ten cały film może nawet nie jest w ogóle z korekcją koloru? Dlatego najlepiej podawać która sekunda, jak z napisem. Teoretycznie przyglądam się temu filmowi i przyglądam i nic tam innego , jak zimnego odcienia nie widzę. A takie wykonuje się poprzez podwyższenie krzywej koloru niebieskiego, nieco obniżeniu krzywej zielonej i nieco więcej jak zielonej krzywej czerwonej. Ale jest to nieodłączny element histogramu obrazu i bez niego ile oraz w którym miejscu obniżyć możemy sobie przysłowiowo "gdybać".

Tekst jest niczym innym jak przezroczystymi literami na czarnym tle, a we właściwym tle (czyli jakby pod napisem) nagrany jest film, jak kamera zmierza ku górze nagrywając jakąś nie wiem, szafkę metalową z tymi otworami do wietrzenia czy coś podobnego.
Odpowiedz
Tak jak wyżej kolega napisał kolorystyka to głównie zabawa z krzywą. Tekst jest na masce alpha channel zrobiony.
Odpowiedz
czy sony vegas pro 10 ma wpudowane taki napis przezroczysty ?
Odpowiedz
Teraz nie pamiętam. Niech ktoś inny się wypowie. Ale domyślnie, tak, by użyć efektu z Media Generator i po prostu wpisać tekst - aby był od razu przezroczysty - chyba nie.
Odpowiedz
JUz obcykalem mateusz jak to zrobic jakbys nie widzial to tak :

1. dodajesz text sold blackground na pierwszy track

2. zaznaczasz tam multiply ( mask )

3. na drugi track dodajesz film i to wszystko :D

a powiesz mi bo slyszalem ,ze trzesienie obrazu robi sie dzieki pan/crop ale gdzie on jest szukalem i nie ma :/ ?
Odpowiedz
DjFerx. Mój drogi. Tego typu efekty są dla mnie... jak by to ująć, niezauważalne na poziomie dziennym przez swoja prostotę. Ja dobrze wiem, jak wykonać taki efekt, bo uwierz mi, że takie rzeczy widziałem i miałem okazję robić na porządku dziennym (choć sobie to odpuszczałem, bo się tym nie interesowałem jeszcze aż tak mocno). Doceniam Twoją radę, ale odpowiedź moja taka jak pytanie - czy " ma wpudowane taki napis przezroczysty ?". Przyjrzyj się. Człowiekowi na myśl tu tylko przychodzi Media Generator i użycie już gotowego efektu bez zmiany Compositing Mode. Bo jak coś jest "wpudowane" to raczej powinno być od razu do użycia. Ale dobrze, że sam zauważyłeś, że trzeba pobawić się trybem kompozycji i wyciągnąłeś odpowiednie wnioski. Chociaż nie jesteś jednym z takich, co chcą "kozce buzie otwierac zeby mowila" :-) Kreatywność i pomysł, to jest właśnie to!

A.. i jeszcze jedno. Nie Sold Blackground a Solid Background. To tak na przyszłość ;-)

Aaaa, czekaj, trzęsienie jeszcze wyjaśnić. Ogólnie trzęsienia nie robi się Pan Cropem (choć też można). Tylko za pomocą Track Motion. Biały kwadracik na ustawieniach ścieżki, tam gdzie ustawiałeś kompozycję do tekstu. Jesteś kumaty gość więc nie będę opisywał tego, bo zapewne sam dojdziesz - napisze tylko, że tego typu efekt to szybkie ruchy w różnych kierunkach w jakimś okresie czasu.
Odpowiedz
(08-29-2012, 23:05)DjFerx napisał(a):  a powiesz mi bo slyszalem ,ze trzesienie obrazu robi sie dzieki pan/crop ale gdzie on jest szukalem i nie ma :/ ?
Trzęsienie ziemi to się robi gdy następuje – gwałtowne rozładowanie naprężeń nagromadzonych w skorupie ziemskiej, w wyniku przejściowego zablokowania ruchu warstw skalnych poruszających się wzdłuż linii uskoku. Uwalniająca się przy tym energia w około 20-30% rozchodzi się w postaci fal sejsmicznych, z których część dociera na powierzchnię Ziemi w postaci niszczących fal powierzchniowych.
A na poważnie to myślisz że wciśniesz pan/crop i będzie magiczny przycisk "trzęsienie ziemi" - otóż nie będziesz musiał je sam zrobić używając klatek kluczowych , dla leniwych jest w jednym z pluginów newblue jak to mówią na gotowo.
Odpowiedz
Albo prościej walerka - potrząsnąć monitorem. Efekt ten sam, straty szacunkowo mniejsze :-)
Odpowiedz