Jak ustawić kadr?
Witam.Pracuję nad pewnym filmem,problem że w lewym górnym rogu jest niepotrzebny znaczek,słyszałem żeby go usunąć należy odpowiednio przybliżyć kadr.No i rodzi się pytanie,jak to zrobić.
Odpowiedz
W Vegasie? Na evencie (na pliku) wrzuconym na oś czasu otwierasz Pan Crop (taki kwadracik z samego prawego brzegu). A następnie zmieniasz tym prostokątem wymiar kadru. Przybliżyć też można. Można użyć także Track Motion, by to zrobić dokładniej (po lewej na pasku ustawień ścieżki taki biały kwadracik). Operujesz podobne jak w Pan Cropie.
Odpowiedz
W ten sposób taki kadr będzie przez cały film?
Odpowiedz
Tak, o ile suwak na osi czasu w oknie głównym został ustawiony na samym początku osi (00;00;00;00) .
Odpowiedz
No i mam jeszcze jedno pytanie:jak wyciąć kawałek filmu i ten kawałek zapisać w sony vegas pro 11?
Odpowiedz
Ustawiasz suwak w danym miejscu (gdzie ma nastąpić cięcie) i naciskasz S.

Aby projekt wyrenderować, nie zapisać (bo zapisuje się tu z reguły jako plik do późniejszej obróbki i wprowadzania zmian), trzeba nacisnąć na ikonkę dyskietki z niebieskim "wężykiem" na niej u samej góry na pasku narzędzi, po lewej w rogu. Potem już wystarczy tylko wybrać odpowiednie ustawienia (najlepiej takie same lub bardzo podobne jak materiał wejściowy).
Odpowiedz
Robię tak jak karzesz z tym suwakiem,zapisuje i dalej film cały jest.Ja chcę wyciąć fragment filmu i ten fragment zapisać.
Odpowiedz
No to ? Co?

S robi jedno przecięcie. A co, program ma być inteligentniejszy od Ciebie i wycinać to co idealnie chcesz? Pomyśl trochę. Robisz dwa przecięcia na jakimś klipie (początek i koniec). I teraz jeśli klipowi temu, którego chcesz zostawić, zostały po bokach jakieś reszty eventów (przyjmując, że znajdował się w środku jakiegoś eventu, no bo jak wykrajesz coś ze środka to logiczne chyba, że zostaje coś po bokach ?) musisz je usunąć. Potem ten klip, co Ci pozostał i który chcesz, by został "zapisany" bez reszty, dosuwasz do punktu 00'00'00'00 czyli do początku osi czasu po lewej stronie.

Aha i nikogo tu nie karzę (tak się chyba poprawnie pisze ??).
Odpowiedz
(08-29-2012, 21:31)Mateusz napisał(a):  Aha i nikogo tu nie karzę (tak się chyba poprawnie pisze ??).

Tak.

Karze. Karać - kogoś za coś.
Każe. Rozkazywać - komuś coś zrobić.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
O, dziękuję. Przez późną porę nie chciało mi się otwierać słownika.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości