Jak zrobić, aby na ścieżce gdzie nie jest nic nagrane to ją wycięło?
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś funkcja w SV dzięki której w miejscach na swojej ścieżce dźwiękowej gdzie nic nie mówię tzn. jest kompletna cisza, to mi się tam wytnie, tzn. nie będzie ścieżki dźwiękowej.

Bardzo proszę o pomoc!
Odpowiedz
Ścieżka jest tylko polem! Wyciąć można eventy lub części eventów. Ustawiasz suwak w danym miejscu i klawiszem S dokonujesz cięcia.
Odpowiedz
Dodatkowa robota. Zakładając, że ścieżkę audio masz osobno, uaktywnij track, zaznacz zbędny fragment i po prostu kliknij del.

Uwaga - musisz na czas tej operacji wyłączyć Auto ripple (Ctrl +L) bo "dziury" będą się automagicznie zamykać.

A musisz te fragmenty wycinać? Nie możesz krzywej audio użyć i wyciszyć w tych miejscach?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No właśnie ja to wycinam, aby w tych miejscach było głośniej bo robię to dodatkiem Asistant production 2 i tam Audio Duck Tools, no a mi się za bardzo nie chce tak wycinać "S" bo trochę tego mam :(
Odpowiedz
No ja zawsze takie rzeczy ręcznie robiłem, czasem nawet parę godzin.
Ale jeśli jest jakiś na to sposób to miło. Może Vegas nie ma, ale np. Adobe Audition posiada. Więc tylko kwestia zrobienia czegoś w innym programie i wrzucenia do Vegasa.
W ogóle polskie fora są do bani jeśli chodzi o pozyskiwanie informacji. Życzliwych, pomocnych ludzi z wyobraźnią jak na lekarstwo. Nie wiem czy istnieje jakaś fajna społeczność forumowa np. Adobe Auditions. Jak wiem, np. After Effects takiej nie posiada :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Jeśli chodzi Tobie tylko o odszumienie fragmentów, w których nic nie mówisz, tak żeby totalnie nic nie było słychać (bo tak rozumiem to o czym napisałeś - skoro nic nie mówisz to po co Ci wycinać puste elementy?) to skorzystaj z "Noise gate".
Odpowiedz
Nie piciu -.- Nic nie chcę odszumiać... tam gdzie nic nie mówię chcę, aby ten fragment się wyciął bo później robię Audio Duck.
Odpowiedz
Widzisz hang. Za ten czas, przez który oczekujesz odpowiedzi, dzięki której zrobiłbyś tą operację szybko, byś zrobił metodami opisanymi wyżej już zapewne ze 3 takie projekty :) Tutaj widzę 3 wyjścia, które zresztą były dobrze opisane wyżej :

- S i zmniejszasz poziom dźwięku lub wycinasz kawałek "bezużyteczny"
- Insert -> Audio Envelopes -> Volume i za pomocą krzywej na ścieżce dźwiękowej wyciszasz dane momenty
- trimmer, jak pokazywał efix

Ale nadal przyznaję nie rozumiem o co Ci chodzi.
Cytat:ja to wycinam, aby w tych miejscach było głośniej

To w końcu ciszej, czy głośniej, czy wyciąć całkiem? Myślę, że screen z opisem rozwiązałby tu problem.
Odpowiedz
Chodzi o to, że w na jednej ścieżce (narrator), chcesz wyciąć miejsca między tekstem, zostawiając puste miejsce, aby później za pomocą automatu (skryptu) utworzyć krzywą volume, na ścieżce podkładu (to się nazywa Audio Duck).
W Vegasie nie masz takiego gotowego rozwiązania, i tego nie zrobisz.
Odpowiedz