Pytania (prawie) zdecydowanego na Movie Studio
Cześć!

Napiszę pierw troszkę o tym do czego potrzebuję Movie Studio (lub czegoś podobnego), żeby nieco rozjaśnić sytuację, a dopiero potem pytania...
Znajomi niedawno mieli wesele. Pech chciał, że ich kamerzysta ma duże problemy zdrowotne i nie jest w stanie złożyć nakręconego materiału w całość. Zapytali mnie, czy podjąłbym się tego zadania... Jakąś tam bardzo podstawową wiedzę w temacie mam, kiedyś co nieco składałem przy użyciu Pinnacle Studio (o ile pamiętam wersji 10). Tak więc to miałoby być podstawowe zadanie dla tego programu. Dodatkowo od czasu do czasu musiałbym zmontować jakiś filmik rodzinny. Osobiście zajmuję się fotografią, w Pinnacle Studio składałem też slideshow ze zdjęć, to samo chciałbym robić w tym programie.
Nie wiem dlaczego tak kusi mnie ten Movie Studio, stąd moje pytania :)
Wiem, że może wydawać się głupim kupowaniem programu pod jedno zlecenie, ale później program na pewno będzie wykorzystywany, więc tą kwestię pomijam.

Czas na pytania:
1. Dlaczego Movie Studio? / pytanie z serii głupich, patrząc na adres forum / Dokładniej mówiąc rozważam Movie Studio Platinum 12 Suite - to chyba najoptymalniejszy wybór.

2. Co jeśli nie Movie Studio nada się lepiej do powyższych zastosowań? / kolejne pytanie z serii głupich, ale może faktycznie inny program do tego lepiej się nadaje? /

3. w Pinnacle Studio miałem do wyboru całą masę kolorowych przejść, dobrze nadających się na film weselny. Ot jakieś przelatujące baloniki, dzwony kościelne czy inne podobne rzeczy. W google pewnie serwery nagrzały się do czerwoności, kiedy szukałem podobnych rzeczy dla Movie Studio. Pytanie - czy źle szukałem, czy takie rzeczy dostępne są tylko płatnie (i to od 100$ wzwyż)?

4. Czy samemu można tworzyć przejścia, łącząc dostępne przejścia z animacjami (np. stworzonymi w Blenderze)? (przyznaję się, to pytanie nasunęło mi się teraz, nie szukałem...)

EDIT.. (przypomniało mi się jedno z pytań)
5. Czy możecie polecić jakiś dobry tutorial do Movie Studio? Chodzi mi o jakieś sztuczki z efektami i tym podobne rzeczy, bo podstawy powiedzmy że troszkę znam :)

_KONIEC_EDIT ;)

Miałem więcej pytań, ale teraz nie mogę ich sobie przypomnieć ;)

Jeszcze słówko na temat mojej konfiguracji (laptop):
Intel C2D 1.8GHz (T7100),
3GB Ramu,
Geforce M8600 GT 512MB
Windows 7 64-bit

Przy czym mam nadzieję, że do końca roku będzie to coś lepszego (jakieś i5 albo i7 z nie mniej niż 8GB ramu)

Z góry dzięki za wszelkie sugestie :)
Odpowiedz
Cytat:1. Dlaczego Movie Studio?

Bo jest tani i oferuje praktycznie to samo, co Pro (prawde mówiąc nie to samo, nie ma np. maskowania, tabelkę porównawczą co jest/co nie ma MS/Pro znajdziesz na stronce sony), po drugie jest chyba najlepszym programem do montażu w czasie rzeczywistym ze świetnym interfejsem.

Cytat:2. Co jeśli nie Movie Studio nada się lepiej do powyższych zastosowań?

Do montażu filmów ze ślubu/wesela będzie on aż nadto wystarczający. Nie widzę tu w ogóle potrzeby zamysłu nad innymi programami..

Cytat:Pytanie - czy źle szukałem, czy takie rzeczy dostępne są tylko płatnie (i to od 100$ wzwyż)?

No fakt, w Movie Studio nie ma jakichś tam ciekawych przejść typu baloniki, gwiazdki czy co tam pisałeś... tyle, że profesjonalnym filmie takich nie zobaczysz... być może dlatego. Ale przejścia są, i to rożne (poszukaj pod hasłem transitions)

Cytat:4. Czy samemu można tworzyć przejścia, łącząc dostępne przejścia z animacjami (np. stworzonymi w Blenderze)? (przyznaję się, to pytanie nasunęło mi się teraz, nie szukałem...)

To zależy, co pod tym względem rozumiesz. Czy chodzi o animacje w czasie przejścia?
Cytat:5. Czy możecie polecić jakiś dobry tutorial do Movie Studio? Chodzi mi o jakieś sztuczki z efektami i tym podobne rzeczy, bo podstawy powiedzmy że troszkę znam :)

Na Youtube są miliony, tylko ,że tu efekty właściwie tworzy się samemu z dostępnych, poprzez ich odpowiednie łączenie :-) A po drugie efekty na filmie to bardzo indywidualna sprawa, bo je trzeba by stosować w zależności od tego, jaki masz materiał - no i oczywiście co byś chciał uzyskać :-) Kreatywność, kreatywność i jeszcze raz kreatywność .
Odpowiedz
Myślę, że ktoś odpowie szerzej. Generalnie dzwony, kwiatki, baloniki i inne badziewie to zasadniczo obciach i żal.pl. Może w latach 90 było cool, teraz jest delikatnie mówiąc żenujące dla większości osób które znam. Możesz zastosowac taki przerywnik, byle delikatnie np. między kościołem a weselem, albo jakimiś częściami wesela.
Przejścia - choćby http://www.prodad.com/home/products/vide...l-us.xhtml
Nie mniej możesz zastosować coś w stylu "Animacji weselnych" - to po prostu zbiór bitmap lub film i odpowiednia maska. Możesz tego użyć w praktycznie każdym programie, jak zwykle warto spróbować demo.
Możesz też dokłądnie tak jak opisałeś - wyrenderować sobie co tam chcesz w Blenderze i zapisać to albo jako sekwencje obrazków z kanałem alfa (tga, png), albo jako film + maska.
Movie Studio Platinum spokojnie starczy Ci do więcej niż przyzwoitego montażu i zrobienia wybajerowanej płyty DVD. O ile starczy Ci wiedzy oczywiście.
Tutoriali jest mnóstwo sa płyty na polskim rynku z kursami, są firmy prowadzące kursy, ale sugeruję zacząć od podręcznika. Jak kupisz w Polsce w KSK, to tam dodają polski Quick Start. Do rozpoczęcia pracy starczy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wielkie dzięki :) Przekonaliście mnie :) (chociaż byłem przekonany na 99%).

Oczywiście te baloniki itd tylko i wyłącznie między poszczególnymi częściami, tego w życiu nie używałbym jako zwykłe przejście - wieś szoł to nie dla mnie.

A to KSK - chodzi o tą stronkę? http://sklep.kskd.pl
Tam nie widzę wersji 12,a chyba lepiej już zainwestować parę groszy w nowszą, tym bardziej, że system 64-bit :( (a gdzieś tam wyczytałem, że od 12 jest wsparcie dla 64 bit)...

Cytat: Czy chodzi o animacje w czasie przejścia?
Dokładnie tak, tzn. krótka animacja, w czasie której następuje przejście. Oczywiście mogę to zrobić na poszczególnych ścieżkach, ale chodzi mi o możliwość dodania takiego czegoś jako nowe przejście.
Odpowiedz
Tak, sklep KSK jest do dupy, zadzwoń do nich po prostu, przy okazji upewnisz się, czy jest polski dodatek. Albo kup wprost ze Sony, ale wtedy bez polskiej ulotki.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz