Efekt Zatrzymania i poruszania elementów.
Witajcie ostatnio oglondałem w TV taki program i mnie zaciekawiła czołówka a konkretnie to takie fajne efekty z zatrzymaniem obrazu i poruszaniem kilka elementów osobno.Prosze tutaj daje film czołówka zaczyna się 00:52.
Te efekty widać wiec nie bede pisał sekund bo to krótka czołówka.

Odpowiedz
Chodzi Ci np. o to, że gość nakłada kapelusz, poprawia, nagle stop! Efekt rysunku i się przesuwa?

Najkrócej - zdublowana ścieżka z filmem, maska na dublu, track motion i color corrector. Jeszcze chyba wczoraj opisywałem dokładnie ten sam efekt. Przeglądajcie trochę te wątki do tyłu. Albo chociaż wejdźcie na mój profil i przeglądnąć moje posty... założę się, że 80% by znalazło w nich odpowiedź na swoje dręczące pytanie...

http://sonyvegas.info/thread-5910.html
Odpowiedz
Dodam (nie czytałem linku podanego przez Mateusza - patrz na zegarek jest prawie w pół do 11 ;D), że zapisujesz klatkę z filmu, wycinasz kolesia albo co tam chcesz aby plik był z kanałem alpha dodajesz tło, efekty i wprawiasz obraz w ruch.

PS. Jeśli jesteś zainteresowany mam niemal w 99% identyczny plik z tłem jak w filmie który podałeś.

PS2. Swego czasu Bunch zamieścił video tutorial do takiego właśnie efektu. Pisz do niego.
Odpowiedz
Aaa, nożownik, dzięki że czuwasz :) Faktycznie w tym wypadku na dublu, gdzie będzie maska, potrzebujemy tylko jednej klatki, która rozciągniemy na długość trwania tego przesunięcia gościa (bo on się nam tu nie zmienia, więc potrzebujemy obraz, czyli jedną klatkę). Dzięki za uwagę.
Odpowiedz
Mateusz w temacie do którego dałeś mi linka nic nie zrozumiałeś.Posługujesz się zbyt skomplikowanym jezykiem :D
Odpowiedz
Odświeżam
Odpowiedz
To Ty jeszcze tego tematu nie rozwiązałeś? Ho ho :-) Napiszę najprościej jak się da. Masz ścieżkę z myśliwym poprawiającym kapelusz. Masz tło przygotowane w programie graficznym. I teraz tak. Klatkę, którą chcesz, aby była tym zdjęciem, gdzie już ten myśliwy stoi, wycinasz za pomocą przycisku S. Tylko w dwóch miejscach, to znaczy na początku i na końcu klatki. I teraz tą klatkę ostatnią, którą odciąłeś, zapisujesz (ikona dyskietki nad oknem podglądu ALE przy podglądzie BEST (full)) Po zapisanie klatki np. w programie graficznym wymazujesz tło. Ale nie trzeba. Wystarczy je teraz załadować do Vegasa i umieścić ścieżkę wyżej jak film główny. I włączasz Pan Crop tego screena o odznaczasz funkcję Mask. No i robisz maskę wokół typka. Jak już wykonasz maskę tak, że typek zostanie wycięty, ścieżkę niżej wrzucasz tło w postaci pliku graficznego, gradientu z Vegasa, czegokolwiek. Możesz się pobawić z kolorystyką w FX i Color Corrector. Nastepnie event z wymaskowanym gościem przesuwasz w Track Motion. Tego Track Motion nie będę opisywał, robiłem to chyba z 6 razy. Jest w mich postach. Cała filozofia jak to mówią.
Odpowiedz
Po co klawiszem S chcesz wycinać jedną klatkę skoro przycisk dyskietki zapisuje nam daną klatkę? Robisz sobie więcej roboty;p

Poza tym o wiele łatwiej wymazać tło w programie graficznym i zapisać z kanałem alpha niż robić maskę w Vegasie.
Odpowiedz
A jak bym tak napisał, to i tak zaraz by ktoś napisał: "a po co mazać w programie graficznym jak można wykonać maskę w Vegasie" :-)
Odpowiedz
Mateusz, ty po prostu do teraz nie rozumiesz o co mi chodziło :) To dwa zupełnie różne przypadki! Ale tu nożownik ma racje, ZNOWU źle doradzasz, wycinać klatkę S z dwóch stron? I ty stary chcesz robić poradniki? Sorry...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz