Pomocy
Wiem ze zły dzial ale w Efekty-Pomoc nie moglem napisac..
Mam taki problem ze chce dodac animacje ale gdy dodaje Tlo zmienia kolor.
http://tinypic.com/r/s58f90/6
http://tinypic.com/r/5k4z2v/6

Co mam zrobic ?
z Gory wielkie dzieki.
Odpowiedz
1. Przeczytałeś regulamin? Nie.
2. Chłopie, tej animacji nie wstawisz za pomocą zmiany Compositing Mode na Add czy Screen. Jest na niej za dużo ciemnych powierzchni. A to jest to, co ludzie zbyt źle rozumieją. Te tryby tworzą przezroczystość z kolorów nie czarnego, ale także wszystkich miejsc, które są właściwie zaciemnione. Spróbowałbym tu użycie Chroma Keyer i pipetą kliknął na czarne tło, nieco zmniejszył High Threshold - ale i tak zapewne nic nie da.

Do takich animacji, gdzie jest dużo miejsc ciemnych, oraz takich, jakby to powiedzieć, niejasnych kolorów wykorzystuje się za tło kolor zielony 28f417, niebieski lub rażący czerwony. Najczęściej ten zielony. Jedyne, co możesz zrobić, to zapisywać klatka po klatce (Snapshot) w rozdzielczości Best (Full), a następnie w programie graficznym wymazać czarne tło zastępując tym zielonym. Niestety, innego wyjścia nie ma.
Odpowiedz
Mateusz, skąd ty bierzesz te metody pracy? Snapshotem klatki zrzucać? I potem w programie graficznym dodawać zielone tło by je potem kluczować?
Jeżeli już, to nie żadne snapshoty tylko render to image sequence a potem zapisanie obrobionych klatek z kanałem alfa, a nie żadnym zielonym, czerwonym itp.
Nie mniej przy pewnej dozie szczęścia nie będzie to potrzebne, nie znam jakości oryginału, ale myślę, że spokojnie dałoby radę z tego zrobić przyzwoitą maskę.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
To są słuchaj naprawdę przyzwoite (jeśli się tak pracuje) i czasochłonne efekty pracy, które pomimo swoich wad idealnie potem wyglądają na filmie :-) Nie ma ani krzywych i ostrych brzegów maski, zielonej granicy od greenscreena ani innych "tym podobnych" :-) A na poważnie - wiem, trochę ich katuję. No to doba, niech będzie maskowanie. Na evencie Pan Crop i odznaczasz Mask. I lecisz z maską. Uprzedzam, to bardzo upierdliwe zajęcie, bo ten program to do rotoscopingu się nadaje jak... no, mniejsza o to, ale w małym stopniu. Nie żeby kurczę cały film maskować klatka po klatce. Nie wyciągajmy z tego programu zbyt wiele... to tylko program do montażu... Ale ktoś pewnie i tak za chwilę się oburzy i powie - "a co to ma, że Vegas do rotoscopingu? To dobre narzędzie!" A ja równie dobrze mógłbym odpowiedzieć - a co ma piernik do wiatraka? Pomijając fakt, że wiatrak może się rozpierniczyć.. . :-) Żebyście potem nie zrozumieli mnie źle - bo z tą maską w tym programie to różnie bywa..

[Obrazek: s58f90.jpg]

Tutaj widzisz, że granice np. lewej ręki u dołu są nieco rozmazane (to znaczy tak grają z ciemnością że ciężko zauważyć granicę) i wykonanie tu maski "na oko" będzie skutkować tym, że co daną klatkę objętość ręki, bo inaczej tego ująć nie mogę, będzie się zmieniać. Jak to już się puści w normalnym tempie, to nawet feather na 3% nie pomoże... Ale wytrwałość, wytrwałość obok pomysłowości się liczy! Mam nadzieję, że jakoś uda się rozwiązać ten problem.
Odpowiedz
Nie rozumiesz o czym piszę. "Zrobić maskę" nie oznacza automatycznie użyć opcji "mask" z pan/crop...
Z tego obrazka co dał na pierwszy plan robisz maskę. Przy odrobinie szczęścia wyjdzie bardzo dobrze, bez cudowania z maskami wektorowymi, dłubaniem klatka po klatce.
Nie mam oryginału wiec wyszło tak sobie, ale nawet na "kopii z kopii" wyszło przyzwoicie i dużo, dużo szybciej.

Odpowiedz
Ano fajnie wyszło. Ale są dziury w rękawie po lewej. Ale rozumiem - późna pora, w dodatku na szybko...
Odpowiedz
Dlaczego wątki z durnymi tytułami nie są usuwane od razu?
Odpowiedz
@Pinto - nazwałbym to inercją... Forum leci trochę siłą rozpędu.

@Mateusz - wiem, że wśród młodzieży czytanie ze zrozumieniem to jest spory problem, ale przyłóż się. To jest efekt prostej operacji (bez żadnego cudowanie z rozbijaniem na klatki i bezsensownego malowaniem na zielono - w ogóle szlag mnie trafia jak słyszę "dodaj zielone tło", to szczyt ignorancji) na tym gównianym JPGu których był wrzucony przez pytającego.
Napisałem - byłby oryginał, można by to zrobić porządnie.

Odpowiedz
Po pierwsze, złe jest źródlo. Jeśli to było możliwe, trzeba było w programie dać żołnierzyka na jakimś odmniennym, kontrastowym tle (zielony, niebieski). Bo teraz mamy czarne tło i czarne akcenty na jego ubiorze.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości