SpectraLayers Pro – kasuje pliki UWAGA!
Witajcie,
chcę wszystkich ostrzec przed nowym programem od SonyCreative.
Mowa o tytułowym SpectraLayers Pro.
Postanowiłem wypróbować to nowe narzędzie od Sony z nadzieją na rozwiązanie moich problemów opisanych w wątku: http://sonyvegas.info/thread-5895.html
Obejrzałem overview na YT i naprawdę wygląda to obiecująco więc ściągnąłem 15 dniowy traial, zainstalowałem – wszystko krok po kroku normalnie bez żadnych kombinacji w pełni legalny traial ze strony http://www.sonycreativesoftware.com/spectralayerspro
Ponieważ program jest do niedestrukcyjnej obróbki dźwięku, pomyślałem, że otworzę w nim po prostu plik .MTS i albo mi zakomunikuje, że nie potrafi obsłużyć formatu albo (na co liczyłem) pobierze samą ścieżkę z dźwiękiem i pozwoli nad nią pracować.
Stało się tak:
1. Otwieram program i wybieram „Import Layer”
2. Dostaję komunikat: „The file you selected could not be read.”
3. Plik znika z dysku!

Nie jest to zwykłe przeniesienie pliku do kosza czy wymazanie z tablicy alokacji info o pliku.
To jest coś grubszego – nie wiem co. 2 dni siedzimy nad tym z OnTrackiem i podobnymi – zero znikło jak w najlepszym programie do usuwania poufnych danych!
Problem dotyczy plików .MTS (surowe avchd) i nie dzieje się nic jeśli próbujemy go oszukać (np. plik .jpg o zmienionym rozszerzeniu na .mts – tylko błąd odczytu wywala).
Nie wiem jakich jeszcze formatów może dotyczyć ten fatalny błąd.
Próbując ten program bądźcie BARDZO ostrożni – otwierajcie tylko pliki z backupem i uniknijcie mojego problemu (skasowało mi ważny plik wideo, którego kopii nie mam).

Szczegóły techniczne: Windows 7 64bit SP1, system plików NTFS.
Testowane na 2 różnych komputerach z tą samą wersją systemu.

PS. Zrobiliśmy z kolegą próbę z pendrivem sformatowanym pod FAT32 – plik usunęło ale OnTarack znalazł go ze zmienionym pierwszym znakiem w nazwie na _ i udało się go odzyskać.
Przy systemie plików ntfs – już żaden użyty soft nie znalazł nawet śladu po pliku.
Odpowiedz
- kto robi operacje na oryginałach, ech
- ciekawe na której partycji miałeś plik
- na dysku nie znalazłeś, a na penie tak bo na penie nie ma innych operacji niż te które sam zrobisz, co innego na HDD i być może C, czego już nie napisałeś
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości