powiększające się klipy
Mam obraz składający się z 4 klipów (stworzone przy pomocy Pan Corp) teraz chciałbym zrobić coś takiego, że najpierw jeden z tych klipów przesuwa się "do przodu" na pierwszy plan aż do pełnego obrazu chwile jest wyeksponowany na całym obrazie po czym "cofa" się na swoje miejsce i to samo dzieje się z następnym klipem i tak dalej. Mam jednak problem z przenikaniem się obrazów pozostałe trzy klipy podczas powiększania się pierwszego są cały czas widoczne. Jak ukryć te pozostałe klipy?
Odpowiedz
Umieścić aktualnie powiększaną klatkę/film na ścieżce wyżej. Każdy powiększany aktualnie film musi być umieszczony ścieżkę wyżej od poprzednich, aby "przykrywał" wszystko inne. Ewentualnie sprawdź, czy Compositing Mode masz na Source Alpha (taki zielony kwadracik na pasku ustawień ścieżki).

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Musisz tak ustawiać klipy, aby zawsze ten powiększany był na górze. Aby zachować ciągłość, filmy muszą się stykać początkiem i końcem, żeby w każdej części (w każdym okienku) był ciągle wyświetlany film - musisz dotykać klipy do siebie tak, by pojawiła się ta niebieska linia (na ścieżkach niże to chyba pomarańczowa) - ale wiesz o co mi chodzi - by ścieżki po pionowej linii się stykały. I załączam taki rysunek. Powiększenia względem podglądu na tym obrazeczku po lewej w kolejności od 1 do 4.

[Obrazek: beznazwypx.jpg]

W pierwszej części zrobisz powiększenie dla 1. Potem zamieniasz klipy (a jak - to pokazują kolory) i powiększasz dla 2. Potem znów zamieniasz i dla 3. Potem znów i dla 4.

Tu potrzeba logicznego myślenia, pamiętając, że jako pierwsze wyświetlane jest to, co jest najwyżej!
Odpowiedz
niestety teraz tego nie mogę sprawdzić, ale mam nadzieję że zadziała. Z tego co widzę będę musiał pociąć klipy. dzięki za szybką odpowiedź i obrazowe wytłumaczenie sprawy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości