Przejścia ;)
Hello ;)

Potrzebuje widzieć jak zrobić przejście tego typu (ten typek zmienia sie w broń)

Dzięki za wszelką pomoc ^.^
Odpowiedz
Obydwa efekty można by sprowadzić do jednego. Popatrz na zegarek, jest w pół do 11. Nie za bardzo mam chęci rozpisywania się kliknij tu, tam, jak to zwykle u mnie bywa. Tym razem jedynie opiszę Ci jak to jest wykonane, a resztę, jak np. obsługę już powinieneś znać. Efekty te to nic innego jak najprostsza animacja z wykorzystaniem maskowania, track motion oraz klatek kluczowych. Przypuśćmy, że opisujemy strzał i zamianę tego gościa w broń. Ja tam teraz na oko i na szybko widzę ze 4 warstwy. Jedna główna, kolejna z następna sceną, jedna z maską gościa i jedna z tym niebieskim światłem na brzegach. Zrobione jest to w następujący sposób. Typek dostaje strzał, prawie, że pada a tu nagle scena jakby przyhamowuje. W tym momencie ten gość (montażysta tym razem) zdublował główny klip i wykonał maskę na dublu, tak, że wyciął jedynie tego już właściwie martwego typka. Maskę następnie ściemnił do koloru czarnego. Potem już po ukazaniu się nowej sceny (oraz chwilę wcześniej, w trakcie) za pomocą klatek kluczowych oraz track motion i mask wykonywał następujące rzeczy: zmieniał delikatnie pozycję maski martwego typka (rola TM) wspólnie z klatkami kluczowymi (co dało ruch, animację) i jednocześnie (np. co klatkę) zmieniał obszar maski martwego typka tak, że ostatecznie z zarysów człowieka zmieniła się ona na broń. Potem czarną maskę o ile pamiętam wygasił (ustawienie level) a film leciał dalej już normalnie, z nową sceną. Dodał też tam na granicach jakieś niebieskawe światełko. Identyczny efekt wykorzystał przy tekście. Tyle, że tu transformował pojedyncze litery na jakieś obszary, który później po połączeniu dały zarys rąk trzymającego pistolet, poczym ścieżkę z kawałkami już o innej powierzchni literek wygasił i film leciał dalej już normalnie. Sama prościzna. Postarajcie się kiedyś o efekt, który właściwie ciężko będzie wytłumaczyć :-)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości