Czy to jest efekt "spin blur"? Jak to zrobić nie mając tego pluginu?
Witam

Mam problem ze zrobieniem podobnego efektu, jaki jest w 2:04-2:05 minucie filmiku podpiętego w linku poniżej:

Chodzi mi o te rozchodzące się niebieskie kręgi. Poszukałam trochę w sieci i podejrzewam, że jest to efekt Spin Blur ze stajni NewBlueFx (jeżeli się mylę, to mnie poprawcie), ale niestety nie posiadam tego pluginu.
Stąd pytanie:
- czy można coś takiego zrobić w vegasie nie mając tego dodatku?

Kombinowałam z efektem "wave", ale tam jest tylko kierunek poziomy i pionowy, a mnie zależy na falach, ale w kształcie okręgu.

Każda pomoc mile widziana.
Odpowiedz
Ja tam widzę tylko nałożone zaniebieszczone ujęcie studni czy czegoś podobnego od środka. Możesz takie ujęcie zrobić w programie 3D, samemu zrobić w rurze lub tunelu lub kupić w jakimś stopniu podobne (np http://www.artbeats.com/clips/RC-FH097-381/HD) i przerobić (tu trzeba przeciąć na pół poziomo i odbić górę na dole plus trochę korekcji koloru i masek)
Odpowiedz
Dzięki za stronkę i rady. Poszukam i będę kombinować. Nie wiem czy sobie z tym poradzę, ale zobaczymy. Szczerze mówiąc myślałam, że będzie to mniej skomplikowane (maski, technika 3D, itp.), ale cóż... trzeba próbować.

Jeszcze raz wielkie dzięki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości