Efekt powiekszających się obiektów na zdjęciu
Witam, proszę was o pomoc jak zrobić efekt oddalających się elementów, w zasadzie to nie wiem jak to nazwać, poniżej załączam filmik jak to ma wyglądać:

Chodzi głównie o 1:29, 1:42, 1:56, 2:16, 2:36, 2:44- super ujęcie (takie coś )
Odpowiedz
Albo zoom w kamerze (:)) albo Event Pan Crop + kayframe
Odpowiedz
Żaden zoom w kamerze ani pan/crop:

Można w sumie od biedy zrobić to w Vegasie przy pomocy Track Motion.
Odpowiedz
Właśnie i to chodziło, thanks Pinto leci plusik i temat do zamknięcia. Jeszcze raz dzięki chłopaki i pozdrawiam!
Odpowiedz
Też kiedyś bawiłem się w Track Motion, aby zdjęcie wyglądało jakby w 3D jednak w Vegasie nie jest to łatwa rzecz. Nie mniej jednak efekt na klipie podanym przez luxisso jest świetny. Sprawdź sobie także klip Stone Sour - Hesitate, jednak tam oprócz Track Motion po prostu kamera poruszała się pośród nieruchomych postaci. Warto obejrzeć making of :)
Odpowiedz
- o tym mówi.
Mnie zastanawia fakt, jak oni to zrobili bez pomocy szyn. Ktos pchał kamerę na kółkach przez pokój. Jakim cudem więc odtworzył identyczny ruch drugi raz (z dołożonymi nowymi postaciami)?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Da się zsynchronizować do pewnego stopnia takie rzeczy, ale zakładając, że wózkarz ma wprawę i potrafi mniej więcej tak samo przejechać n-razy, to nie będzie to jakieś karkołomne zadanie. Za drugim przebiegiem maskujesz tylko samą postać - w tym wypadku tę z dzieckiem. Nawet jak się ciut prędkość nie będzie zgadzać nie zauważysz. I raczej na pewno tak zrobiono, bo w drugim przebiegu (z dzieckiem) pokój już ma inaczej światła poustawiane.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No dobrze, ale prędkość to jedno a perspektywa to drugie. Wątpie że potrafi na kółkach przejechać równo, idealnie kolejny raz. Co innego szyny.
Odpowiedz
Ale n tam przecież ma wózek na szynach z tego co widziałem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mi się wydawało że na kółkach,
Odpowiedz