Mixowanie audio - efekt
Czołem. Mam pytanie szczególnie do dźwiękowców i użytkowników Pioneerów DJM 600/850. Jednocześnie przepraszam, że tutaj, ale nie mam gdzie indziej konta na forum typowo muzycznym - a w końcu to dział offtopic.

W filmie
dokładnie od 0:59 sekundy DJ za pomocą pokrętła level/depth wykonuje takie wydłużenie dźwięku z jednoczesnym jakby jego pulsowaniem - ja mam tylko pytanie, jakiego ustawienia użył przy pokrętle od efektu? Delay? Echo? Muszę podobny efekt w czymś wykorzystać a w tym momencie nie mam miksera w domu i nie mam czasu na zabawę i próby - jak będę w odpowiednim miejscu, będę miał chwilę tylko na wykonanie tracka. Dzięki z góry!
Odpowiedz
Nie znam sprzętu Pioneera ale na słuch to nie jest pulsowanie, tylko zapętlenie. Być może sprzęt potrafi wykrywać sam tempo i automatycznie łapać fragmenty między uderzeniami, albo po prostu DJ wcześniej wgrał kawałki na sampler i pokrętłem zrobił crossfade.
Odpowiedz
Akurat te Pioneery to nie Behringer :-) Tak, on potrafi sam wyczuć tempo. Ja będę miał do dyspozycji chyba 850, ale na 600 wygląda to tak: http://www.stagefield.pl/images/full/ful...djm600.jpg Czy dobrze myślę, że chodzi o opcję loop? :-) Dzięki !
Odpowiedz
Mi się coś takiego udało zrobić w Sony Vegas. Wydaje mi się, że jest podobne, bo powtarzało dźwięk.
Nie wiem czy dla Ciebie wyda się to podobne czy nie, no ale możesz zobaczyć.
To był efekt "zabawy" suwakami i jakimiś tam losowo dobranymi efektami.

Fragment zremiksowanej piosenki:
(1:10 min wchodzi do 1:17 około)

Ale jeśli Ci się podoba to wiesz już przynajmniej, że się da.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości