Efekt 'mrugania' + Balans Bieli
Witam

Chodzi mi o efekt 'migania' ekranu miedzy innymi tak jak w tym filmie oraz balans bieli. Jest to czarno biale, ale z ciekawym efektem, ja niestety nie dysponuje odpowiednimi filtrami, takze chcialbym zrobic podobny efekt w SV.
Z gory dzieki za kazda pomoc.

Pozdrawiam

lutOOr
Odpowiedz
Też pozdrawiamy.
Odpowiedz
Lapcie linka o co mi chodzi.

Pzdr !
Odpowiedz
Efekt mrugania - dodany event z białym tłem, na czas jak widzę 3 klatek (1 level do połowy, 2 level 100%, 3 jak pierwsza).

Ten efekt balansu bieli - można spróbować Sony Black & White w FX eventu z filmem.
Odpowiedz
ok dzieki Mati, mam punkt zaczepienie poprobuje. Pzdr !
Odpowiedz
balans bieli nie bedzie problemu, wrzucilem film nawet do Photoshopa i bawie sie krzywymi
i czarno bialym trybem z bialym wypelnieniem i inne takie pierdoly, bardzo ladnie to wyglada,
nawet troche lepiej niz w SV.
Wyttlumaczy ktos jeszcze lopatologicznie jak ustawic bialy event z tym levelami, do polowy i na 100%.

Pzdr !
Odpowiedz
Sprawa prosta. Na PS jak już masz, wykonaj sobie na przezroczystym tle białą plamę, rozmazaną po brzegach. Jak wrzucisz ten event, skopiuj go razy 3 (3 ścieżki) - mozesz użyć Insert - Video Envelopes, ale tak będzie prościej. ... Ustaw je w kształcie schodków - pierwszy event (najniższy powiedzmy) o długości jednej klatki, następnie np. wyższy też o długości jednej klatki, tylko by zaczynał się na końcu tamtego pierwszego i trzeci jeszcze wyżej, ale by zaczynał się na końcu drugiego. Po lewej stronie okna w ustawieniach ścieżek przesuń suwaki na pozycje 50%, 100%, 50%. I błysk gotowy. Teraz jeszcze tylko w miejscy pod tymi 3 klatkami, gdzie będą schodzic się filmy, nałóż przejście przez rozświetlenie.
Odpowiedz
Mati stworzylem 3 nowe puste eventy (one sa biale odrazu czy trzeba zrobic je biale, jesli tak to jak i rozmazac ?), i na kazdej klatce musze robic 1 kwadracik ? To chyba milion ich porobie w 1 filmie :o
I ktore przejscie przez rozswietlenie masz na mysli ?

dla Ciebie proste dla mnie czarna magia :D
Odpowiedz
Tylko napisałem, że tak prościej. Bo potem w danych miejscach na ścieżce tylko byś wrzucał białe tło o długości 1 klatki, a level miałbyś już ustawiony, bo działa on na całą ścieżkę. Tak jest najszybciej.

A przejście przez "rozświetlenie" - poszukaj w menu Transitions przejścia, gdzie A zamienia się w B poprzez rozbłysk, rozjaśnienie ;-)
Odpowiedz
No wsumie Mati masz racje, duzo roboty, ale Twoj sposob najszybszy.

Powiedz mi jeszcze jesli Tworze nowy event to jest on odrazu bialy czy musze zmieniac kolor ? Jak ?
I do tego mowiles zeby je rozmazac jakos po bokach ? Co masz na mysli ?
Odpowiedz