Dziwaczny projekt ekwipunku
Mój chory umysł wymyślił ten tytuł więc za wszelkie braki logiki i ślady orzeszków arachidowych przepraszam z góry :) .
Mam taką jedną wizję. Wiadomym jest mi że profesjonalne ekipy zasadniczo nagrywają podczas jednej jakieś konkretnej sceny osobno dźwięk i obraz, a potem nakładają na siebie. Oczywiście można tylko kamerą lub lustrzanką wszystko nagrywać, ale nie ma to takiej jakości jak osobno. Tak więc mój chory psychicznie umysł twórcy-pasjonata wpadł na iście diabelnie szatański plan. I pyta się o sens i ogólnie możliwość jego istnienia.
Jeśli mając laptopa, podłączymy do niego lepszy mikrofon na kablu - przez te wszystkie wzmacniacze i miksery oczywiście - a potem tak samo podłączymy kamerę. I laptopa użyjemy zarówno jako ekran podglądu, jak i sprzęt łączący dwa strumienie audio i wideo w jeden plik.
Nie pytam o sens takiej konstrukcji bo wystarczy że ja go widzę, inni już nie muszą, ale pytam się czy taka możliwość podłączania jest fizycznie możliwa i czy istnieje takie oprogramowanie łączące ?
Odpowiedz
Tak, jasne że istnieje i to od dawna. Podłączając zwykłą kamerę DV przez fireware możesz rejestrować obraz i dźwięk wprost na kompie.
Także po hdmi da rade zrzucać obraz, choćby przy pomocy kart BlackMagick..
Jest sporo rozwiązań tego typu. Tyle, że mało który komputer nadaje się do takiej pracy...
Sam podgląd możesz zrealizować choćby używając mojego Efixmo, albo "prawdziwych" programów jak Adobe OnLocation.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
FireWire raczej odpada. Posiadam lustrzankę D5100, nie powiem jakiej firmy bo nikon mi nie płaci. Więc lustro do laptopa mogę podłączyć właśnie przez hdmi. Nie wiem o co chodzi z kartami blackmagick bo wejście hdmi ma prawie każdy laptop i mój się do tego zalicza. Czyli lustrzanka przez hdmi do laptopa może być podłączona.
A co z łączeniem tego z dźwiękiem w jeden plik? OnLocation może łączyć dźwięk z obrazem do jednego pliku ?
Odpowiedz
No to masz wyjątkowego lapka
Odpowiedz
(08-24-2012, 21:56)How high napisał(a):  Nie wiem o co chodzi z kartami blackmagick bo wejście hdmi ma prawie każdy laptop i mój się do tego zalicza. Czyli lustrzanka przez hdmi do laptopa może być podłączona.
Nie wiesz również o co chodzi z notebookami.
Odpowiedz
W lapku masz co najwyżej wyjście hdmi a nie wyjście, potrzebujesz czegoś takiego http://www.blackmagicdesign.com/products/intensity/
przez hdmi leci zarówno obraz jak i dźwięk. Tylko przepraszam, ile chcesz nagrać na tego lapka? 10 minut?

Odpowiedz
(08-24-2012, 21:59)Pinto napisał(a):  Nie wiesz również o co chodzi z notebookami.
Wychodzę z prostego założenia - Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

(08-24-2012, 22:07)efix napisał(a):  W lapku masz co najwyżej wyjście hdmi a nie wyjście, potrzebujesz czegoś takiego http://www.blackmagicdesign.com/products/intensity/
przez hdmi leci zarówno obraz jak i dźwięk. Tylko przepraszam, ile chcesz nagrać na tego lapka? 10 minut?
Hmmm No i zgłupiałem, ale rozumiem że mam wyjście ale nie wejście. przez hdmi leci dźwięk, ale ja chce podłączyć osobno mikrofon a nie mikrofon z kamery.

Czy ja wiem czy 10 minut, mam nieco większe aspiracje. Mikrofon kierunkowy podłączony pod wzmacniacz i mikser a stąd do laptopa. Więc dźwięk przez hdmi mnie nie interesuje, chce połączyć dźwięk z mikrofonu kierunkowego na wędce do obrazu z lustrzanki. i tyle.
Odpowiedz
Komplikujesz. Dżwięk nagrywasz na rejestrator, pilota na lustrzanke albo na laptopa... I tyle.
A jak chcesz mieć hiprduper jakość na swoim laptopiku to hmm poczytaj może najpierw ciut....

Odpowiedz
To dziękuję za ogrom informacji, jakże cennych, od wszystkich udzielających się w tym temacie. Będę próbował i zobaczę co z tego wyjdzie.
Odpowiedz
Co niby chcesz nagrywać z lustrzanki albo kamery, jak to nazywasz, osobno? Żeby to mialo sens, kamera i lustrzanka muszą wypuszczać przez HDMI sygnał lepszej jakości. D5100 nie wypuszcza czystego sygnału przez HDMI, więc jaki jest sens nagrywania tego na zewnętrznym rekorderze?
Wejdź na strony takich firm jak np. Blackmagic, Aja, Atomos i przejrzyj ich ofertę, może naświetlisz sobie sytuację.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości