Przesterowany dzwięk
Witam,
Mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić.
W ogóle nie mam pewności czy coś można z tym zrobić, ale jeśli tak to na pewno nie na moim poziomie :/
Otóż nagrałem materiał na sali, w której była orkiestra i sp.....łem w kilku fragmentach totalnie dźwięk.
A to za sprawą głupiej chęci do zrobienia czegoś "może ciut lepiej" (i braku odpowiedniej wiedzy) - otóż kupiłem mikrofon kierunkowy i chciałem lepiej z tłumu wyseparować fragmenty mówione przez ludzi.
W efekcie mam ładnie nagrany dźwięk tam gdzie osoby tylko mówią i totalnie przesterowany kiedy do akcji wkracza orkiestra ze swoim nagłośnieniem.
Gdzieś się ponakładały fale dźwiękowe na siebie, doszła za wysoka głośność i efektem jest totalna masakra - praktycznie nieczytelny dźwięk.
Z tego co poczytałem to nie robię sobie za wielkich nadziei na cud - sam też próbowałem majstrować przy mixing console i zdejmować kolejne częstotliwości w Track EQ czy szczegółowych filtrach.
Nie poradziłem sobie.
Jeśli ktoś ma tutaj doświadczenie w pracy z dźwiękiem to może jest mi w stanie pomóc.
Wiem, że ta ścieżka dźwiękowa nigdy nie będzie taka jak powinna być ale może chociaż można by uczynić ją akceptowalną (w sensie czytelną) to i tak bardzo by mi pomogło.

Materiał nagrywałem na kamerze canon xa10 a feralne fragmenty na miku zewnętrznym audio technica AT875R.
Co ciekawe to dźwięk nagrywany na miku wbudowanym w kamerę jest całkiem niezły.
Opracowuję to wszystko oczywiście w SV Pro11.
Odpowiedz
Raczej nie licz na cuda z dźwiękiem jest podobnie jak z obrazem przegiąłeś w górę nic raczej nie zrobisz, przepalisz materiał też nic nie zrobisz, po prostu brak informacji i koniec . Zasada jest prosta lepiej trochę niedoświetlić zdjęć, a dźwięk ciszej bez przesterów i można coś kombinować w twoim przypadku na 99, 9% nic nie zrobisz
Odpowiedz
Możesz pokombinować z wtyczką VST Izotope RX 2.
Odpowiedz
(08-24-2012, 14:06)Pinto napisał(a):  Możesz pokombinować z wtyczką VST Izotope RX 2.
Dzięki.
Przejrzałem opis tej wtyczki - wygląda obiecująco, ale koszt 349 usd jest dla mnie za duży w stosunku do jednorazowej potrzeby naprawienia ścieżki dźwiękowej.
Gdybym częściej naprawiał dźwięki to miałoby sens może ale tak na jeden raz to dla mnie ponad budżetem :)
A ich traial ma ograniczenia takie, że nie można zapisać efektów pracy - czyli dla mnie jest nieużyteczny.
Potrzebne inne pomysły - kombinowałem z odwróconym vocal eraserem (też od izotope - był w zestawie z MS plat) ale rezultat do bani :/
Odpowiedz
Na siłę użyj triala, popraw dźwięk i zamiast zapisać w programie użyj programu np. Audacity do zgrania dźwięku z karty dźwiękowej. Chyba odtworzyć wynik pracy można? Zawsze to jakieś wyjście :)
Odpowiedz
A czy istnieje trial SpectraLyers Pro? A jak, jest :-) Też Sony. Można obejrzeć i to :-)
Odpowiedz
iZotope RX: http://sonyvegas.info/thread-5740.html
Użyj MIX STEREO, żeby zapisać dźwięk w wersji demo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości