Efekty - najlepsze ukazanie jakości z lustrzanki
Witam

zastanawia mnie jak dobrać efekty aby obraz nagrywany z lustrzanki a dokładnie ludzi podkreślał wysoką jakość oraz rozmycie osób dzięki któremu osoba wygląda ładniej (plastyka).
Przykład filmu:

Próbowałem otrzymać podobny efekt to niestety nie udaje mi się :/
Odpowiedz
Długa ogniskowa i szeroko otwarta przysłona.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Kto wpadł na pomysł, aby w klipie wstawić gościa grającego na gitarze (grającego to dużo powiadziane), w piosence w której nie ma chyba żadnego żywego instrumentu?
Już chyba akordeon by lepiej wyglądał, albo jakiś mały keyboard...

Ale dalej jak dla mnie mistrzostwem świata będzie ten klip:
Odpowiedz
Tak, Mateusz. Każdy zna chyba ten klip co podałeś. Ja oprócz solówki na gitarze zwróciłem jeszcze uwage na stroje tych ludzi. Teledysk i koszula (za dużo) wsadzona w spodnie, albo jakiś podkoszulek bez rękawów. Dość... dziwnie wyglądają :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Każde ujęcie tego kultowego już teledysku zwraca na siebie rażącą uwagę :)
Odpowiedz
Długa ogniskowa czyli na maksymalnym zbliżeniu pewnie.

Ale bardziej chodziło mi o edycję w Sony Vegas co zrobić aby to podkreślić tą jakość.
Odpowiedz
Nic. 99% pracy robisz podczas zdjęć. W Vegasie co najwyżej color corrector, leveles itp.
Albo masz zdjęcia dobrej jakości, albo nie. Albo zadbałeś o ty by drugi plan był nieostry (kiedy jest to potrzebne...) albo nie.
To, co zrobiono na tym klipie nie ma nic wspólnego z "ukazaniem jakości", na obraz jest nałożona winieta (nie wiem po jakiego grzyba, bo winietowanie do wada) i zapewne jakiś preset z Magic Bullet.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Najprościej mówiąc, efekty typu "ostry pierwszy plan, drugi rozmyty" można zakwalifikować do techniki nagrywania zwanej shallow focus. To znaczy można - to jest ta technika :-)
Odpowiedz