Jak dodać presety z kilku efektów?
Jak mogę zapisać sobie kilka presetów z danych ustawień, KILKU efektów. I potem je nanosić na nowe klipy?

Np.

Ustawiam sobie 30% SHARPEN,do tego ustawiam sobie 50% SATURATION w COLOR CORRECTOR i jeszcze jakiś zmodyfikowany suwakami efekt filtru pakietu NewBlue.

Pytanie jest, jak mogę ZGROMADZIĆ w jednym miejscu te wszystkie efekty wraz ze swoimi presetami?

Plugin-Menager w Vegasie GUZIK DAJE w tym wypadku, nic nie pomaga.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
zdaje się, że już Ci ktoś podsunął jakiś czas temu...
Funkcja nazywa się "Filter Packages"

Dodajesz wszystkie efekty, ustawiasz po swojemu, a następnie klikasz "Plug-In Chain...", następnie "Save As..." (jest z prawej strony), i zapisujesz pod swoją nazwą, np Bartek1.

Teraz klikasz na nowy klip, dajesz "Event FX", wchodzisz w folder "Filter Packages" (z lewej strony), i wybierasz swoją nazwę "Bartek1". Automatycznie wskakują wszystkie efekty, które zapisałeś, poustawianie dokładnie tak samo.
Odpowiedz
Za miesiąc znowu się o to samo spyta.
Odpowiedz
Dzięki za opis, teraz już wiem. To przydatna opcja. Zatem zupełnie w inny sposób się to robi niż myślałem. A słuchaj... Jak teraz mam je stamtąd usunąć? Klikam czy w EVENT FX czy w PLUG-IN MANAGERze prawym i daję "delete" (jest widoczne do wybrania) i nic. Nie usuwa się z tego. Jak to usunąć wiesz?
Odpowiedz
Nie załamuj mnie!
PPM -> Delete/Rename
Odpowiedz
Przecież Ci napisałem wyraźnie, że to właśnie robię, ale nie działa.
Chyba czas nagrać film, będzie znowu, że "komputer Buncha".

Odpowiedz
No tak. Komputer Buncha wiele razy już pokazał swoje humory...
Niemniej jednak powinno działać. Sam nawet sprawdziłem - działa zarówno PPM, jak i zaznaczenie i wciśnięcie klawisza "Del".
Chyba najwyższy czas wziąć się za uporządkowanie komputerka :)
Coś mi się wydaje, że 90% Twoich "Vegasowych przejść", to właśnie problem z Twoim komputerem...
Odpowiedz
Mateusz, ja jeśli dodaje sobie jakiś preset, to już na całe życie.
Tak z tego wynika. I widzisz. Coś co działa gdzie indziej, u mnie nie działa.
I weź tutaj pracuj spokojnie...

Mnie dopadł też taki błąd, że czasem Vegasowi odbija przy renderze do MP4 i mimo zadania dużej jakości klipu, wychodzi pikseloza. Ustawiasz np aż 5MB/s a na klipie widzisz koszmarny obraz. I tyle. Ponowny render i czasem zaskoczy. Stąd moje renderowanie do WMV zawsze było.
Odpowiedz
No wszystko rozumiem, tylko nie jedną rzecz. Czemu w takim razie nie zrobisz z tym porządku, tylko uparcie pracujesz na czymś, na czym się pracować nie da?
Jak samochód nie chodzi jak należy, to się go naprawia.
Jeśli w rowerze nie przeskakują przerzutki- to się naprawia.

Widzisz, że to już nie tylko sprawy komfortu (długo uruchamiający się komputer), ale brak możliwości NORMALNEJ pracy... a przy okazji winisz za to "producentów Vegasa" :) Tego kompletnie nie rozumiem...
Bardzo często piszę, że do pracy na komputerze, musisz mieć porządek na kompie.

Mnie by szlag trafił na takim komputerze, ale poświęciłbym jeden/dwa dni, i zrobił format dysku i po kolei wgrał system + wszystkie programy - na nowo.
Odpowiedz
Odpowiedź jest prosta, mateuszar.
Mam tak wiele modyfikacji w komputerze, że jest tego zbyt wiele. Mam tutaj na myśli mnóstwo skrótów, własnych presetów ustawieniach dziesiątek programów i tak dalej. Wszystko pod ręką. Człowiek nawet zapomina jak ma dobrze cały czas gdy format nie nadejdzie i potrzeba wgrywania tego od nowa.
Nie mogę sobie na to pozwolić. Mam mnóstwo ustawień, mnóstwa programów. Zaczynając od kont pocztowych przekierowanych na Outlook Expressa, przez sterowniki a na ustawieniach programów kończąc. Tego jest za dużo po prostu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości