Go Pro 2 - 120 Fps
Szukam pliku 120 fps z Go Pro 2.
Chciałbym sprawdzić jak sobie SV poradzi ze zrobieniem z tego PALa (slow motion)
Odpowiedz
W zasadzie nie ma znaczenia ile fps ma plik jeśli robisz z niego PAL. Po prostu z 1 sekundy dostaniesz 4,8 filmu pięknie zwolnionego. Nie różni się to niczym od zrobienia PAL z pliku 50p, z którego z każdej sekundy dostaniesz 2 sekundy. Gorzej jakbyś chciał to odtwarzać z Vegasa 120fps.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Chodziło mi bardziej o to że 120 fps jest w rozdzielczości WVGA i nie wiem jak to będzie wyglądać po tym jak Vegas przerobi film na PAL.
Odpowiedz
Aaaa... w tym sensie. No to tutaj Vegas tak średnio się sprawdza. Raczej musiałbyś konwertować w górę np. VirtualDub + Fddshow przy używając Spline czy Lanczos albo jakimś inny softem do 720p. Dopiero z tego robić PAL Wide. Trzeba spróbować.

Odpowiedz
Nie znam VirtualDub'a liczę na SV że jakoś to wyjdzie.
Chodzi mi głównie o "slow motion" z tych 120 fps.
A co dokładnie, lepiej zrobi VirtualDub ?
Odpowiedz
Skalowanie z pewnością. VD jest tu tylko "silnikiem", środowiskiem, całą robotę skalowania robią biblioteki fddshow. Możesz to zresztą zrobić wprost z Vegasa, o ile wyjściowym plikiem do dalszej obróbki będzie AVI. Po prostu wydaje mi się, że VD będzie tu szybszy i wygodniejszy.

Odpowiedz
Dlaczego musi być AVI?
Jak to zrobić prawidłowo i możliwie najlepiej w SV ?
Zdaje się że rozdzielczość WVGA to proporcje 5:3
Może efekt jaki uzyskam w Vegasie mi wystarczy..
Odpowiedz
Dlatego, że tylko dla AVI ustawisz fddshow jako kodek. Tzn. de facto to nie jest kodek ale tak ustawiasz, a w parametrach fddshow robisz resztę.
Ale może starczy Ci to, co masz w Vegasie, ustaw sobie projekt na PAL Wide albo zwykły PAL, jakość (w projekcie i przy renderingu) na BEST a dostosuj przy pomocy pan/crop. I tyle.

Odpowiedz
No tak spróbuję na początek bo jak bym miał latać po programach z każdym klipem do zwolnienia to byłoby słabo.
Odpowiedz
Ale nie latasz po programach tylko przerabiasz hurtem... No tyle, że czas i miejsce...

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości