Błyskawica
Witam osatnio ten projekt http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/ja...sony-vegas niestety na końcu gdy to wszystko zrobie piorun się nie rusza i co mam zrobić aby piorun się poruszał
Przesyłam mój projekt może odkryjecie mój błąd http://www.speedyshare.com/F6DvX/Problem.veg
Odpowiedz
A jak ma się ruszać, jak go nie ruszasz? Żeby ten "piorun" ruszał się to musisz podczas jego trwania zmieniać jego parametry, czyli użyć klatek kluczowych.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Strzelam, bez patrzenia w te linki - nie użyłeś Track Motion. W tym leży problem. Albo użyłeś źle. Jeśli to ważne, mogę opisać, ale chyba gdzieś to już tu robiłem.
Odpowiedz
To gdy zaznaczam te klatki kluczowe to działa ale nie to strasznie Żmudna robota bo musze ja robić na każdej milisekundzie żeby to było płynne czy jest jakiś szybszy sposób na zrobienie tego??. Track motion użyłem tego tylko żeby zmienić pozycję pioruna z pionowej na pozioma masz może link do tego poradnika?
Odpowiedz
Dobra, teraz nie lecę "na kozaka" i zajrzałem do tego pseudo poradnika.

I co tam zobaczyłem? Nic? Ja tam nie widzę żadnych piorunów, które miałyby się poruszać w sensie takim, by użyć czegoś do przesunięcia - zapewne chodzi Ci o te "ruchy robaczkowe" tych wyładowań elektrycznych?

Spróbuj więc skleić to jeszcze raz, ale najbardziej bacząc na moje rady, które tu za chwilę napiszę i Ci je nawet pogrubię.

1. Suwak na osi czasu w czasie generowania wyładowań jak i obracania go w Track Motion ma znajdować się na początku eventów, nie gdzie indziej!
2. Jeśli już wygenerujesz efekt wyładowań, nie zapomnij przesunąć suwaku w oknie generatora efektu na koniec, ale po tym musisz zostawić jakieśkolwiek działanie, które będzie oznaczone punktem na osi czasu - czyli dajmy jak on przesuń suwak Progress (in degrees) na full. Gdy zobaczysz biały romb na osi czasu w miejscu gdzie jest teraz suwak, czyli na końcu, dopiero opuść okno generatora efektu.

I to chyba jest błędem, który nie pozwala na uzyskanie tych ruchów. Jak to nie będzie to, pobiorę ten Twój projekt w .veg, i TRIALa Vegasa, otworzę i zobaczę. Na razie nie widzę takiej potrzeby.

Ta, to był błąd. Nie chciało mi się ściągać i instalować Triala 11, który i tak nie działa - poprosiłem o fotkę znajomego (kosztowało mnie to piwo! :-)

A więc żeby było jasne.

1. ustawiasz suwak na eventach na początku
2. ustawiasz sobie tam te pierdoły - kolor, frequency itp, ale jeszcze NIE RUSZASZ Progress
3. klikasz animate, otwiera się oś czasu
4. przesuwasz suwak na koniec osi czasu
5. dopiero wtedy ustawiasz Progress na full

Tak się tworzy te ruchy robaczkowe. A potem sobie możesz Track Motionem przekręcić to o pewien kąt czy przesunąć.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Kurde działa :) nie wiedziałem że nazywa się to "Ruchami robaczkowymi" :) nie spodziewałem się aż tak dokładnej pomocy z waszej strony oczywiście mateusz dostajesz ode mnie punkta repa :) temat do zamknięcia działa idealnie :)
Odpowiedz
To się nie nazywa ruchami robaczkowymi. Tylko wtedy jakoś tak mi to na myśl przyszło... ;-) Dzięki za repa i naprawdę nie ma za co, w razie jakiegokolwiek problemu pisz, ja zawsze staram się możliwie najlepiej wytłumaczyć jak mogę, a niektórzy... zresztą, darujmy sobie.
Odpowiedz
Witam jak jest pokazane na załączniku od Mateusza, to czemu ja nie mam tego suwaka na dole? Po prostu nie wiem jak go włączyć... Mam Sony 9.0
Odpowiedz
Tutaj to by trzeba sięgnąć do samego skryptu czy jak to się tam nazywa w SV 9 - czego naprawde nie chce mi się robić - bo może się okazać, że programiści jeszcze tego suwaka wtedy nie umieścili... Albo po prostu wyłączyłeś (choć nie bardzo sobie wyobrażam, jak). Wyjścia są 2, właściwie 3 - najpierw spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Jak to nie pomoże, wyjście 2, przeinstaluj programik. Wyjście 3, gdyby żadne z nich nie zadziałało, to kupić nowszą wersję.
Odpowiedz