Jak zrobić intro?
Siema, widziałem parę poradników pt. Jak zrobić intro, więc ok z poradnika potrafię zrobić ale np jakbym sobie chciał sam swoje indywidualne to nie potrafię, wgl nie wiem jak się do tego zabrać, przepraszam jeśli pytanie się powtarza ale jestem pierwszy dzień na forum jeszcze do końca nie ogarniam, w SV potrafię zaledwie zrobić coś z poradnika lub samemu dodać najprostsze efekty.

Z góry dzięki za rady.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Strzelam w ciemno - nauczyć się obsługiwać program? Przeczytać podręcznik? Poćwiczyć?
I przede wszystkim - mieć jakiś pomysł.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Podstawowe rzeczy znam, chodzi o takie "fajne wprowadzenie" bo jak patrze na niektóre intra to wgl nie wiem co i jak skąd te efekty się wzięły...
Odpowiedz
Podstawowe - znaczy się co, open file i export to youtube? Za mało.
Co to znaczy fajne wprowadzenie? Tak długo, jak nie znasz dobrze działania programu to Ci nie pomoże żadne wprowadzenie. A jeżeli znasz, to obejrzeniu kilku - kilkudziesięciu przykładów będziesz wiedział, jakich wtyczek ludzie używają i jakich technik.
Tryby mieszania, klatki kluczowe, pan/crop i track motion. Znasz to dobrze? A poza tym intro ze swojej natury jest "do czegoś". Masz coś do czego chcesz zrobić intro, czy chcesz zrobić kolejnego sieciowego śmiecia który błyska, mruga, strzela flarami i rozrzuca particle by na końcu pokazać dumne "Ziutek Prezenc"?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Te efekty nie wzięły się znikąd. Najprawdopodobniej jest to ciężka praca nad animacją stworzona nie tylko przy użyciu samego Vegasa, ale także innych programów, np. graficznych - w dodatku to wszystko jest odpowiednio animowane, maskowane, koloryzowane... Na pewno jest też wykorzystanie stock footagów, pluginów, czcionek.. . To nie tak wszystko od razu z czystego Vegasa się wzięło.
Odpowiedz
Nie no intro przyda się na 100% nawet jeśli moje filmy na kanale nie cieszyłyby się popularnością to i tak będę raczej potrzebował lepszej obsługi edytora wideo gdyż po prostu interesuję się informatyką i z rzeczami z nią związanymi. Potrafię trochę więcej niż tylko "open file i export to youtube" ale nie jestem bardzo wtajemniczony do SV, zmontować oraz dodać jakieś zwykłe efekty do filmu potrafię ale wiem że to za mało. Też w miarę ogarniam PS tylko moją jedyna blokadą jest sprzęt na którym pracuje, trochę nie wyrabia pentium IV ale niebawem powinienem mieć już nowy więc chciałbym już powoli zacząć ogarniać SV.
Odpowiedz
Patrz:

http://sonyvegas.info/thread-5868-post-3...l#pid36664

Twoje zbawienie zdaje się, że nadejdzie za jakieś 2 tygodnie. Ale nie o to tu chodzi. To, że ktoś rozumie pogram, to nie oznacza, że wykona coś fajnego :-) Mówię Ci. Dopiero zrozumienie programu wraz z połączeniem z kreatywnością i zapałem da Ci rezultat. Takie o nakładanie efektów na klipy jest co najwyżej "drętwe", żeby inaczej tego nie ująć. Nie wiem, jakiego tam masz Vegasa, czy Movie Stuido, czy Pro, ale jeśli umiesz korzystać z większości ustawień, jak Track Motion, Compositing Mode, a w szczególności połączenie tego wszystkiego z maskowaniem - może wyjść coś ciekawego. Do tego przydałyby się Stocki, Action Essentials 2 na przykład, jeśli intro ma być dynamiczne. Jak już tak bardzo chcesz, daj kilka przykładów z Youtube, to powiem Ci jak je wykonano, o ile będzie to możliwe na Vegasie..
Odpowiedz
Posiadam Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 10.0

0:00-0:09

Coś w podobnym stylu.
Odpowiedz
Aha, no to maskowania nie masz. Ale radę mam dla Ciebie świetną. Jak zatrzymasz suwak na osi czasu, gdy będzie wrzucony jakiś plik wideo czy zdjęcie, nad oknem podglądu zaświeci się ikonka dyskietki. Jeśli ustawisz podgląd Best (Full) i na nią naciśniesz, zapiszesz fotkę - którą będzie stanowić jedna klatka, którą wyznacza suwak. Wtedy tą klatkę już w jpg obrabiasz w programie graficznym, a potem wrzucasz na ścieżkę wyżej, tak, by tworzyła maskę na ścieżce wideo. Ja chyba nawet jak bym miał wersję Pro i tak rotoscoping czegoś poważniejszego wykonywałbym w ten sposób, bo szczerze mówiąc maskowanie w Vegasie to takie sobie jest.. Także tutaj mógłbyś zapisać wszystkie klatki i je edytować tam programem graficznym i uzyskać film z efektami, których to nie uzyskałbyś w Vegasie.. Dobra, jedna kwestia wyjaśniona.

Powtarzam raz jeszcze, jak podoba Ci się jakieś intro i chciałbyś wiedzieć, jak jest zrobione, to wrzuć tu linka, rozpiszę się trochę.
Odpowiedz
Jest wrzucone, przed chwilą edytowałem.
Odpowiedz