Statyw - pomoc w zakupie
Dużo przewija się tematów z pomocą wyboru kamer. Ja bym prosił o sugestie w sprawie kupna statywu. Szukam statywu w cenie 300-400 zł z jakąś rozsądną głowicą przede wszystkim, jeśli oczywiście można o czymś takim mówić w tym przedziale cenowym. Póki co myślę o recenzowanym ostatnio przez Buncha Velbonie, ale może dorzucić jeszcze stówkę czy dwie i kupić coś porządniejszego?
Odpowiedz
Kup Velbona DV-7000. Czego więcej Ci potrzeba? Naklejki "manfrotto"?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Jasne, że nie chce płacić za logo tylko za funkcjonalność. Chciałem się tylko dowiedzieć czy nie opłaca się trochę dopłacić i kupić coś innego niż ten Velbon.
Odpowiedz
No to niech inni się wypowiedzą bo tam moja wiedza już nie sięga :]
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Cytat:Chciałem się tylko dowiedzieć czy nie opłaca się trochę dopłacić i kupić coś innego niż ten Velbon.
Ten to rozumowania prowadzi do nikąd. Jak to mawiają Jedi - zawsze znajdzie się większa ryba. Nie istnieje statyw, który spełnia wszystkie potrzeby, niezależnie od tego musisz je wyraźnie określić.
W innej sytuacji będziesz potrzebował statywy ciężkiego, w innej lekkiego, a może będziesz chciał zamontować kamerę pod a nie nad, a może lepszy będzie taki, w którym możesz wymienić głowicę?
Powiedzmy sobie szczerze - w momencie, kiedy przyzwoita głowica (sama głowica) może być droższa niż cały najdroższy statyw Velbonda, są to rozważania czysto akademickie. Możesz wybierać między Velbondem albo droższym Velbondem. I tu wracamy np. do parametru wagi, rozmiarów itd. Kup tak jak Ci Bunch radzi, ja będziesz potrzebował na serio czegoś porządnego, to pożyczysz, a jak Ci wpadnie dobra fucha to prostu kupisz.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja zakupiłem niedawno Velbon Sherpa 750R. Jestem zadowolony, dość tani, uniwersalny, głowica minimalnie czuć ze szarpnie czasem, ale za tą cenę nie ma co narzekać. Zastanawiają mnie tez statywy sonego z serii VCT - AV. Są dosyć tanie, a głowice olejowe i piloty wbudowane. Pytanie jak chodzi głowica:D
Odpowiedz
Całkiem przyjemnie.
Miałem VCT-60AV - ale musiałem się z nim rozstać na pewnym lotnisku :) więc został mi po nim pokrowiec ;)
Teraz mam VCT-80AV.
Wiadomo, że Libtec to nie jest, ale w tym przedziale cenowym chyba nic lepszego nie ma (dodatowo jeszcze ten pilot :) Szkoda, że w Sony NX5 nie ma takiego złącza (jest zwykły Lanc...), ale w Sony FX7 działa rewelacyjnie. Płynny ruch głowicą + jednoczesny b.powolny, kontrolowany (ze zmienną czułością) zoom :) pod kciukiem.
Głowica po kilku latach (mój statyw ma już 2lata) działa idealnie. A jeździł ze mną w różne dziwne miejsca: plaża, góry, pustynia...
Skąd jesteś? jeśli z KRK, to pisz PW.
Odpowiedz
Niestety nie, Rybnik.

Tego Velbona może będą mieć w RTV Euro AGD, jutro się przejdę i zobaczę za ile w ogóle by mieli.

No ale widzisz, zaciekawiła mnie opcja z zdalnym sterowaniem. Wejście A\V R jest to czemu nie korzystać z tego?
Odpowiedz
(08-19-2012, 22:18)Skender napisał(a):  Są dosyć tanie, a głowice olejowe
Naprawdę w to wierzysz?
Odpowiedz
"oil fluid head"... nie nie wierzę, a raczej nie wierzyłem - przy zakupie. Ale podczas pobytu na plaży, w pełnym słońcu, pojawił się lekki zaciek.

Wiem, że nie jest to profesjonalna głowica, ale w tych raczej chodzi o to, że są łożyskowane, a nie tylko "olejowe"...

@pecker - w Sony NX5 wyjście AV jest na cinchach :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości