Efekty z Początku
Hej!
Jako iż jest to mój pierwsy post na tym forum (lecz śledze go od dawna) chciałem się z Wami przywiatać więc Witam :P Przejdzimy do rzeczy , jestem zmuszony zrobić taki wstęp jak w tym filmie od 0;00-1;19
. Chodzi mi o to jak wykonać ten efekt 3D w sęsie podłoge, ściane i telewizor oraz tą kupkę zdjęć leżących na ziemi.
Pozdrawiam i czekam na odp :)
Odpowiedz
A nie wystarczy z tego filmiku wymaskować ekran telewizora, i wkleić tam swoje wideo? ;)
Odpowiedz
Tak wystarczyło by lecz później jeszcze musze wlejć zdjęcia inne ;)
Odpowiedz
To jest w prosty sposób zrobione. Najprawdopodobniej na jakiejś wtyczce. A oto jak to zrobić mając od dyspozycji tylko samego Vegasa.

Telewizorek to element dwuwymiarowy, po prostu narysowane lub sfotografowane ( i raczej na pewno sfotografowane) pudło. Z tyłu poruszała się ściana (i gdzieniegdzie TV chyba też), co dało taki efekt tzw. 2,5D. Ekran telewizorka był albo przezroczysty (z kanałem alfa) albo koloru greenscreenu (11ff00). No i wiadomą metodą (Video FX -> Chroma Keyer w przypadku Greenscreena) mając coś takiego wrzucono tam film. Za pomocą Track Motion poruszano obiektami oraz wykonano przybliżenie na ekran.

Ściana z podłogą - tu trzeba by było się bawić Track Motion 3D albo wygenerować coś takiego o danych teksturach w jakimś programie graficznym, np. Blender.

Te wszystkie zdjęcia wyglądają mi na po prostu narzucone na siebie eventy, następnie ich ruchy względem kamery wykonane też w Track Motion - chyba, że on użył jakiegoś Motion Trackingu do tego (nie wiem... BCC 8?) . Tutaj jest ciężej, ale również do zrobienia w Vegasie. Wszystko można byłoby elegancko sterować za pomocą Track Motion, tylko, żeby zdjęcia udawały efekt leżących, trzeba by zmieniać im perspektywę. Nie jestem teraz w stanie powiedzieć z pamięci, czy w Vegasie było to możliwe...

Załączam telewizorek, ot tak, do ćwiczeń.

[Obrazek: beznazwyzr.jpg]
Odpowiedz
No i proszę. Można? Wystarczy chcieć :)
Teraz tylko jakieś tło (parkiet) - można nawet nakręcić kamerą w pokoju (podłoga + ściana)
Dodatkowo wymaskować osobno to, co wewnątrz telewizorka oraz to, co ma być za tło, i po kłopocie...
Odpowiedz
Dzięki wielkie za tak rozbudowaną odpowiedz . Jeżeli uda mi się to zrobić to pochwale się na foum :)
Odpowiedz