pomocy :D !
Witam !
mam pytanie jak uzyskac efekty takich świecidełek nie wiem jak to nazwac zaczyna sie mniej wiecej od 41 sec ;)

grubson - na szczycie

oraz drugie pytanie
jak uzyskac taka kolorystke jak jest na samym poczatku tego filmu

wiem ,ze trzeba cos z kontrastem i nasyceniem wiec prosze o wytlumaczenie i napisanie jak nazywa sie ten efekt ,zeby zmieniac nasycenie i kontrast

z gory dzieki
Odpowiedz
Z "tymi świecidełkami" nie jestem do końca pewien, zapewne jest to jakaś zewnętrzna wtyczka/generator efektu, ale robiąc to tym, co oferuje domyślnie Vegas użyłbym nałożonego gradientu o odpowiednim kolorze, a następnie zdublował klip na czas trwania tych błysków i odpowiednio manewrował jasnością klipu tego zdublowanego, wyciętego.

Z tymi kolorami - FX na evencie, a następnie Color Curves. Możesz spróbować załadować ustawienie Increase Contrast - a jeśli umiesz się posługiwać kanałami RGB to nawet i sam stworzyć ustawienie, które nada Twojemu filmowi założony wygląd. Możesz także uzyć Color Correction. Nie wiem, jaki tam będziesz montował klip, bo to od tego zależy - jakie kolory, ile światła, itd.
Odpowiedz
To się nazywa najczęściej filmclutter. Możesz poszukać w sieci odpowiednich bibliotek / podkładów, które się narzuca potem na film (add) lub skorzystać z pluginów zewnętrznych.

Co do drugiego - już zostało wyjaśnione - jedynie nadmienię - aby ułatwić sobie pracę, dobrze dobrać ekspozycję podczas kręcenia materiału (lepiej, żeby było jak najmniej przepaleń ale też żeby nie był to niedoświetlony kadr) no i sprawdzić balans bieli.
Odpowiedz
Następnym razem pomyśl nad tytułem wątku, bo z takim kretyńskim "pomocy :D" powinien iść do kosza.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości