Struktura BD na DVD
Witam wszystkich, ponieważ to mój pierwszy post na tym forum :]

Chcę nagrać film w full HD na BD, jednak po przepytaniu wszystkich znajomych nikt nie ma nagrywarki BD. Film ma 20 minut i DVD Architect 5.0 pokazuje 3,4 GB.
Czy dało by się więc wypalić strukturę BD (razem z menu) na DVD i odtwarzać ją w w telewizyjnym odtwarzaczu w HD?
A może proponujecie jakiś inny standard? (zależy mi na full HD i menu)

Z góry dziękuję za odp i proszę jeszcze o krótkie instrukcje jak je wykonać ;)
Odpowiedz
Jest jeszcze coś takiego jak DVD AVCHD (DVD-HD), ale nie jest to zgodne w 100% ze standardem.
Możesz spróbować wypalić projekt BluRay na płycie DVD. Nie wszystkie odtwarzacze to odczytają.
Jeśli masz pakiet Nero, to w Nero Vision jest taki format: AVCHD DVD. Czyli film HD na płycie DVD z kodowaniem AVCHD... Myslę, że o to Ci chodzi :)

ewentualnie zgadaj się, może ktoś w okolicy ma BD-R?
Odpowiedz
Poszukiwałem BD-R i nikt niestety nie ma, musiałbym jeszcze zapytać na fb :]
Tak czy inaczej dzięki za podpowiedź, popróbuję, ale nie mam pakietu nero, jakiś inny program może polecasz? Może da radę z pomocą jakiegoś pluginu do DVD Architect'a?
Sam DVD Architect nie chce wypalać BluRay'a na DVD, ale stworzył mi obraz iso, który ma 2,75 GB, więc może obraz uda się wypalić... :]

EDIT: AVCHD nie udało się zrobić, ale z powodzeniem wypaliłem obraz BluRay na DVD i płynnie odtwarzam ją odtwarzaczem BluRay (LG BD660) ;)
Dzięki za pomoc, temat można zamknąć :]

EDIT2: U znajomego tak nagrana płyta niestety nie odtwarza się (nie wiem jaki ma odtwarzacz, wiem tylko że BR) :(
Odpowiedz