filmowanie sony a37 lub a57
Zastanawiam sie nad kupnem któregos z modeli a37 / a55 / a57, moje piorytety to filmy w full hd głównie zdarzeń sportowych(choć nie tylko), a konkretnie (narty-freeride,rowery górskie/downhill,windsurfing/kitsurfing).Chciałbym fimów użuwac do analizy bładów i pokozywc je na kursach na rzutniku, a takze do publikacji na stronie www, w perspektywie jakies bardziej ambitne fimy tego typu,w przyszłości może nawet jakiś pełnometrażowy film.

W tej chwili większosc rzeczy kręcę kamerką go pro hero 2, ale zależy mi także na ujeciach z dystansu w trudno-dostepnym terenie na dużym przyblizeniu (teleobiektyw).

Dodatkowo.Jeszcze jedna wątpliwość którą mam to tryby filmowania w najwyzszej rozdzielczości,a konkretnie jaka będzie różnica jezeli chodzi o tryb zapisu 50p w a57 w porównaniu do 50i w a55 i a37?(wiem oczywiście czym oba tryby się róznia, ale chodzi mi tu głównie czy normalny człowiek zauważy jakąkolwiek różnice oglądając finalny efekt,czy obraz bedzie znacznie bardziej płynny w 50p czy przy tych zastosowaniach uzywając 50i w dynamicznych scenach będa pojawiać sie jakieś artefakty itp?).na korzysc a57 przemawia takze mozliwość w pełni manulanych ustawień podczas filmowania...ale czy warto dopłacać za te dwie rzeczy 1000zł, czy może lepiej tą kwote spożytkować na jakies fajne szkło?

Natomiast na plus a37 przemawia rozmiar i waga(mniej targania np. w wysokie góry),ponadto jeszcze watpliwosć mam co do trybu Clear Image Zoom w a37 i a57, jak on działa w rzeczywistości czy faktycznie dostane taką samą/zbliżoną jakość zdjęcia z tą funkcją i obiektywem 300mm co bez niej dla obiektywu 600mm?Czy ta funkcja to może to samo co przyblizenie w programie edycyjnym?moze ułatwić łapanie ostrosci na bardzo oddalony punkt czy to raczej marketing bez znaczenia?

a55 właściwie juz odrzuciłem ze względu na przegrzewanie sie tego modelu...

Jeszcze jedna kwestia to czy jakas inna lustrzanka w tej półce cenowej może lepiej zaspokoić moje wymagania?
moze Panasonic Lumix GH1 i GH2? Moze jakis Cannon, a może jednak kamera...ale nie ukrywam,że ciągnie mnie do Sony ze względu na szybki autofokus którego brak u konkurencji ,a w filmowaniu dynamicznych scen moze byc nieoceniny, oraz to,że mam dostęp do kilku szkieł pod sonego/minoltę

Może ktoś filmuje na co dzień a37/a57 i wypowie sie jakie ma na temat tego sprzętu zdanie w odniesieniu do powyżej opisanych zastosowań?
Odpowiedz
A jakich obiektywów masz zamiar używać?
Odpowiedz
(08-15-2012, 19:30)Pinto napisał(a):  A jakich obiektywów masz zamiar używać?

W tej chwili dysponuje obiektywem minolty 75-300mm 4,5-5,6 oraz 28-80 mm 3,5-5,6 również minolty, w niedługiej perspektywie chciałbym jednak nabyć jeden obiektyw o znacznie wiekszej ogniskowej,oraz jakąś stałke z dobrym swiatłem w okolicach 55mm.
Odpowiedz
Mogę mieć dostęp do takiej alfy, więc jeśli chcesz, to mogę postarać się zrobić kilka sampli (na kitowym 18-55, oraz sigmie 28-200).
Odpowiedz
(08-15-2012, 22:37)mateuszszar napisał(a):  Mogę mieć dostęp do takiej alfy, więc jeśli chcesz, to mogę postarać się zrobić kilka sampli (na kitowym 18-55, oraz sigmie 28-200).

Było by super.Jak bys mógł przetestować jak działa autofocus zaczynając na maksymalnym przyblizeniu (200mm) prubując uchwycić szybko zblizający i mocno ruchomy(na boki) obiekt np. rowerzysta jadący szybkim slalomem to juz w ogóle było by exstra.
Odpowiedz
popróbujemy, jak brat wróci z wakacji (podobno w tym tyg. więc myślę, że wystarczająco :)
Sam jestem ciekaw, bo aparat specjalnie drogi nie był (2100 brutto, co na firmę daje niezły odpis ;) Tylko obawiam się, że nie będzie możliwości dogrywania softów analogicznie, jak do cannonów (tam jest jakiś firmware cinema-coś'tam... specjalnie pod filmy...).
Ale zobaczymy.
Postaram się zrobić taki test, uwzględniając Twoje wytyczne.
Ps. Skąd jesteś? Bo jak z Krakowa, to możemy się spotkać, i sobie sam oglądniesz...
Odpowiedz
(08-15-2012, 23:39)mateuszszar napisał(a):  popróbujemy, jak brat wróci z wakacji (podobno w tym tyg. więc myślę, że wystarczająco :)
Sam jestem ciekaw, bo aparat specjalnie drogi nie był (2100 brutto, co na firmę daje niezły odpis ;) Tylko obawiam się, że nie będzie możliwości dogrywania softów analogicznie, jak do cannonów (tam jest jakiś firmware cinema-coś'tam... specjalnie pod filmy...).
Ale zobaczymy.
Postaram się zrobić taki test, uwzględniając Twoje wytyczne.
Ps. Skąd jesteś? Bo jak z Krakowa, to możemy się spotkać, i sobie sam oglądniesz...

Super do końca tygodnia powinno byc jak najbardziej ok, niestety jestem z Wrocławia więc kawałek do Krakowa mam, ale dzieki za propozycje.
Odpowiedz
Właśnie się dowiedziałem, że będzie w niedzielę... więc dopiero w niedzielę zrobię testy.
Odpowiedz
(08-16-2012, 12:44)mateuszszar napisał(a):  Właśnie się dowiedziałem, że będzie w niedzielę... więc dopiero w niedzielę zrobię testy.

ok i tak z góry dzięki.
Odpowiedz
Powiem tak. Jeśli chodzi o autofocus, to szału nie ma. Niby coś tam szuka, i potrafi śledzić, ale robiąc test, to przy ogniskowej 135 (przy 200 rowerzysta ledwie się mieścił w kadrze), ostrość była cały czas na środek, więc nie śledziła obiektu. Czasami zdarzyło się, że wskaźnik autofocus zaczął migać - czyli ostrzyć, ale tylko dalej punkt centralny... więc lipa.

Dla ułatwienia zrobiłem jeszcze jeden test - rowerzysta jadący na kamerę, po lini prostej. Tutaj lepiej :) ostrość się zmieniała, no ale trudno, żeby nie ;)

Dodatkowo spróbowałem jeszcze jeden test: od maksymalnej ogniskowej 200, śledziłem rowerzystę ruszając aparatem na statywie, oraz zmieniając ogniskową, wraz z przybliżaniem się rowerzysty. Tutaj również aparat sobie radzi z trzymaniem ostrości.

Jak zrzucę materiał, i przeglądnę na komputerze, to może postanowię wkleić test, ale wydaje mi się, że nie ma sensu. Nic więcej się nie dowiesz, jak z tego, co opisałem.
Jak coś, pisz PW.

Podsumowując, aparat jest najniższym modelem (A37), więc na pewno musi być różnica, między tym, a wyższym modelem. Może w innych to śledzenie ostrości działa lepiej.
Jeśli chcesz nagrywać sportową jazdę rowerem, na dużych zbliżeniach, z płytką głębią ostrości - to chyba raczej nie ten aparat...
Sam zacząłem się zastanawiać nad takim aparatem - jako druga, trzecia kamera - ale pod warunkiem, że statyczne ujęcia (np. koncert). Sam nie wiem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości