Niebieskie Anioły
A oto po prawie rocznej przerwie, umieszczam kolejną produkcję, którą jednak trzeba potraktować za żart, bądź też z dużym dystansem, jeśli chodzi o warstwę fabularną, jak i techniczną.

"Niebieskie Anioły" w zamyśle miały być serialem komediowo-sensacyjnym, który miał opowiadać o 3 policjantach w cywilu pilnujących bezpieczeństwa gminy Buczek. Nakręciliśmy jednak tylko odcinek pilotażowy, bo jak to zazwyczaj w moich produkcjach bywa, brakuje scenariusza, nadrabiając jednak "całokształtem".

Może to byłoby na tyle, a poniżej opisany wcześniej pilot do owego serialu.

Odpowiedz
Generalnie przerwałem oglądanie po mnie więcej 30 sekundach. Obrzydliwe artefakty przeplotu, format ni to panorama ni to 4x3, sorry, ale szkoda oczu. Może i film jest fajny i śmieszny, ale już sam render woła o pomstę do nieba. Dla mnie - koszt bez oglądania.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mimo iż robiłem to za pomocą poradników zamieszczonych na forum, może coś źle ustawiłem, nie wiem, jeszcze to sprawdzę.
Odpowiedz
przyznam szczerze, że efix niewiele straciłeś oglądając tylko 30 sek.
Odpowiedz
Ten przeplot jest tragiczny. 1 minuty filmu nie da sie ogladac. Reszta filmu tez nie zachwyca. Amatorska gra i nudny scenariusz.
Odpowiedz
1)

Cytat:jak to zazwyczaj w moich produkcjach bywa, brakuje scenariusza, nadrabiając jednak "całokształtem".

Myślałem, że padnę jak to przeczytałem.

2)

Czy wy sami nie widziecie po wyrenderowaniu filmu, że "coś jest nie tak z obrazem"? Serio nie widzicie? Czy po prostu to zlewacie totalnie.
Plus czarne pasy u góry - one mogłyby być, ale dlaczego efekt kolorowego filtru na niego oddziaływuje?
Rozumiem, że skleiliście film czym prędzej, bez żadnych pytań na forach, konsultacji i tak dalej.

3)

Brak dbałości o ciągłość i zbyt długie ujęcia pewnych rzeczy.
- jak ktoś ucieka rowerem to goniący go policjant bez trudu by go dogonił w 1 sekundę a ujęcie trwa i trwa, potem cięcie i policjant wbiega do auta by go ścigać. I tam później pokazane jest, że droga jest pusta - zniknął człowiek na rowerze. W kolejnym ujęciu już natomiast jest.
Albo jazda samochodem, auto pędzi a w drugim ujęciu ktoś z niego wysiada a samochód stoi - dziwnie to wygląda.
Poza tym, jakieś dziwaczne skorzystanie z POV (point of view). I tak dalej.

Nie chcę mi się nawet pisać, bo skoro wy nie natrudziliście się by cokolwiek ZAPLANOWAĆ to czemu ja mam się niby trudzić by te błędy WYŁAPYWAĆ?

Po 5 minutach wyłączyłem i nie pisz mi tylko, że "jak nie widziałem całości to nie oceniaj" :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nawet nie będę się próbował tłumaczyć jeśli chodzi o błędy w postprodukcji, bo tym razem dałem totalnego ciała, mimo iż film był kręcony na porządniejszym sprzęcie niż dotychczas (kamera Sony HDR-CX130E), a sam montaż mam zamiar poprawić, bo jednak można zrobić to lepiej (gwoli ścisłości, robiłem to wedle wskazówek Tidzia, zamieszczonych na jego stronie- albo coś pominąłem po drodze, lub powinienem użyć innych ustawień i metodą prób i błędów wybrać najlepsze)

A błędy przy kręceniu typu "raz auto pędzi, a w następnym ujęciu już stoi"- no cóż, uczymy się z kolegami kręcenia, następnym razem będzie więcej dyscypliny na planie, bez typowej, polskiej przypadłości "huzia na Józia".

A za tą miażdżącą krytykę mimo wszystko dziękuje, bo jednak wiele osobom się to podobało, co mnie samego dziwiło (choć zapewne mało kto zwracał uwagę na te artefakty i inne duperele które się pojawiły przy renderingu, bądź te nieścisłości w konstruowaniu ujęć.
Odpowiedz
Może bym i obejrzał i może nawet jakoś to strawił, ale naprawdę NIE DA SIĘ. Wyrenderuj to jeszcze, w projekcie ustaw filed order na "none" i deinterlace method na "interpolate", w renderze też field order ustaw na NONE.
I wrzuć jeszcze raz na YT.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No ale moi drodzy. Jak już czarne pasy są, to niech tak zostaną - a wszystko inne niech się dzieje, ale nie ingerując w nie. A tu raz czarne pasy są, raz jakieś różowe, raz zielone, raz zamieniają się na tytułowe intro "Niebieskie Anioły", a to napis "W rolach głównych" wcina się na te pasy... no jak to tak, pytam się ?! Żeście je chyba na głównym traku za pomocą Pan Cropa wykonali, a resztę efektów i cały HUD i tak na wierzch - na nie? Dobrze myślę? Ogólnie mówiąc nie za dobrze Wam to wyszło, rendering do poprawy i zostawcie w spokoju te czarne pasy... ;-) Chociaż tyle z tego, że całkiem dobrze wykorzystaliście utwór "Blue Monday" na intro - bo mogło być gorzej i chyba tylko to najlepsza część filmu ;-) Ale nie martwcie się - wszystko będzie dobrze :-) Ciągle dążyć do czegoś nowego i lepszego, a efekty same przyjdą...
Odpowiedz
efix, ale ten taki wyraźny przeplot trwa tylko w intrze, potem im znika, więc możesz... dokończyć.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości