Powstaje "ramka" przy maskowaniu
Ostatnio używam maskowania w vegasie... Radzę sobie z tym jakoś, jednak mam problem polegający na tym, że na "granicy" maski widać coś na kształt ramki:

https://dl.dropbox.com/u/84624581/maska.JPG

Wszystko to po to aby usunąć cienie i niedoskonałości z tła.
Nadmienię że projekt składa się z dwóch eventów, na tym "wyższym" jest aktor na białym tle, zaś na kolejnym evencie czyste białe tło, które maska ma odsłonić. Wszystko byłoby dobrze gdyby ta upierdliwa ramka nie zdradzała położenia maski. Czy spotkaliście się z czymś takim? jak to można usunąć?

Dodam że próbowałem też osiągnąć podobny efekt cookie cutter lecz mnie to nie zadowala gdyż w niektórych miejscach potrzebuję precyzyjnego "cięcia"
Manipulowanie opcjami event pan/corp też nie dało rezultatu.

Proszę Was o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Odpowiedz
Chodzi Ci o to że po wyznaczeniu maski na jej obramówce widać cień?
Jesli tak to czy cała warstwa nie ma nadanego małego cienia? Wiesz jak to sprawdzić?

Przeciągnij na nowe/inne warstwy całe pliki i sprawdź.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
A jak ustawisz feather type na none?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(08-16-2012, 0:20)efix napisał(a):  A jak ustawisz feather type na none?

Próbowałem na "none" bez efektu.
Zaraz sprawdzę z tymi cieniami. (coś może być na rzeczy bo używałem kontrastów).

(08-16-2012, 10:31)max1973 napisał(a):  
(08-16-2012, 0:20)efix napisał(a):  A jak ustawisz feather type na none?

Próbowałem na "none" bez efektu.
Zaraz sprawdzę z tymi cieniami. (coś może być na rzeczy bo używałem kontrastów).

Przeprowadziłem próbę na "gołym" pliku i ramka znikła - to już coś... Jednak nie rozwiązuje to problemu ponieważ po ustawieniu kontrastu ramka "wyłazi" mimo iż na obu eventach brightness and contrast ma te same ustawienia.
Odpowiedz
(08-16-2012, 10:31)max1973 napisał(a):  ramka "wyłazi" mimo iż na obu eventach brightness and contrast ma te same ustawienia.

A tak. Przypomniałem sobie, że tak samo się działo i u mnie. Wykorzystywałem ten uboczny efekt, jako efekt planowany kiedyś nawet.

Nie znalazłem rozwiązania. Już wiem o co Ci chodzi.

No ale to w czym problem? Scal wszystko a potem dopiero na to zadaj jeden efekt? No chyba że jakieś baaaardzo skomplikowane operacje wykonujesz.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Cytat:"wyłazi" mimo iż na obu eventach brightness and contrast ma te same ustawienia
Ustawienia są może i takie same, ale obrazki niekoniecznie są takie same i ta sama operacja może powodować różne zmiany. Spróbuj wystawić gdzieś projekt z tym fragmentem, może coś banalnego kliknąłeś. Na podstawie wyniku trudno dojść do przyczyny.

Odpowiedz
Oto kawałek projektu:

https://dl.dropbox.com/u/84624581/pr%C3%B3bka.veg

Dla porównania dałem też to samo bez dodatkowych efektów (aby nie powstawał ten cień)
Odpowiedz
Dałeś tylko projekt bez źródeł...

Odpowiedz
Dobrze, poradziłem sobie. Można to zakwalifikować, jako małą niedoróbkę Vegasa, gdzieś tam nie dopracowali operacji na maskach. Wynika to też z tego co mówiłem, nawet, jak masz dwie identyczne z Twojego punktu widzenia plansze, to z matematycznego niekoniecznie o jak robisz operacje na pikselach tak jak przy zastosowanym filtrze, to wyniki mogą być różne na każdej evencie z uwagi na określoną dokładność. zresztą zobacz sobie, jak w ustawieniach projektu przełączysz na z 8 na 32 bity. To jednak raz - nie zawsze mimo wszystko pomoże, dwa, nie wszystko "się lubi" z 32 bitami i generalnie jak nie ma potrzeby to się tego nie używa.
Nie mniej mozesz ten problem obejść dosyć prosto - teraz robisz tak, że najpierw mieszasz obrazy, a potem robisz na nich operację (na obrazach z maską). Zmień kolejność - najpierw nadaj efekt, a potem wycinaj.
Przekładając z polskiego na nasze, w okienk masz łańcuch efektów. Jako pierwszy jest pan-crop za nim brightness-contrast. Chwić pan/crop i przeciągnij na koniec łańcucha.

Odpowiedz
("Przekładając z polskiego na nasze, w okienku masz łańcuch efektów. Jako pierwszy jest pan-crop za nim brightness-contrast. Chwyć pan/crop i przeciągnij na koniec łańcucha.")

Nie wiem jak to zrobić... W łańcuchu "fx" nie mam pan corpa, zaś gdy otworzę pan corp to nie ma tam możliwości "przestawiania" tego wszystkiego co jest w "fx".
Chyba, że nie zrozumiałem o co Ci chodzi. Możesz mi to jakoś łopatologicznie wyłożyć na mój zlasowany mózg? :)
Odpowiedz