Rozmiar
Witam.

Na początek moje ustawienia:
[Obrazek: 14jnw5y.png]

Uzyskałem na tych ustawieniach (MP4) 657MB z 1,7gb a film trwa 25minut.

Czy dałoby radę jeszcze zmniejszyć wagę filmu przy dobrej jakości?
Lub radzicie jakiś inny format?

Proszę o rady co zmienić.

PS. Filmy wrzucam na YOUTUBE.
Odpowiedz
Możesz uzyskać mniejszy rozmiar, ale kosztem jakości. Coś za coś.
AVC ma obecnie chyba najlepszy stosunek jakości do wagi, więc nic innego nie wchodzi w grę.

Możesz jeszcze spróbować dać mniejszy bitrate, ale włączyć dwuprzebieg (dostępny w Main Concept AVC).
Odpowiedz
A np. wrzucenie do format factory przed wrzuceniem do sony vegas?
Odpowiedz
? Co to ma dać? Jakiego efektu oczekujesz?
Wiszę, że masz DUŻE braki, nawet w logicznym podejściu do tematu.
To, w jakim formacie będzie zakodowany materiał wrzucany do Vegasa, nie ma żadnego wpływu na rozmiar pliku PO RENDERINGU (oczywiście, przy zachowaniu tych samych parametrów renderowania).
To właśnie ustawienia renderingu dają odpowiednią wagę, przy użyciu odpowiedniego kodeka.
Odpowiedz
Tak rozumiem,

Ale jeżeli plik 1gb wrzucę do format factory i zmienię format na mp4 oraz (h.264) to da mi to już połowę mniejszy rozmiar pliku, czyli 500 mb.

A jeśli jeszcze wrzucę jeszcze do sony vegas to po renderowaniu powienien być jeszcze ciut mniejszy.

Czy się mylę? "Bawię"się w to 4 dzień więc nie oczekuj odemnie za wiele.
Odpowiedz
Tak. Mylisz się.
Kompresowanie materiału audio/video, to nie kowalstwo, że kolejny konwerter, to jak kolejne walenie młotem... Tutaj nic to nie da.

Wyobraź sobie, że podczas kompresowania ustawiasz między innymi bitrate, czyli przepływność, czyli (na chłopski rozum) - ile kilobajtów ma zajmować sekunda filmu.
Jeśli (upraszczając do granic możliwości) ustawiasz, że jedna sekunda filmu ma zajmować 4Mb, to choćbyś przekonwertowywał nawet setki razy, to dalej będzie 4Mb/s...
Jakość będzie oczywiście z każdym konwertowaniem coraz gorsza :) ale to zupełnie inna sprawa (AVC to kompresja stratna - czyli część danych, o które zostaje pomniejszony strumień, zostaje bezpowrotnie utracona).
Odpowiedz
Czyli pozostać przy moich ustawieniach?

Jak narazie to tylko SV renderowałem i nie ruszałem Format Factory i tak zostanie.

I ten dwuprzebieg co takiego robi?
Odpowiedz
(08-14-2012, 18:31)mori10 napisał(a):  Czyli pozostać przy moich ustawieniach?

Jak narazie to tylko SV renderowałem i nie ruszałem Format Factory i tak zostanie.

I ten dwuprzebieg co takiego robi?

No nie koniecznie "video render quality" ustaw przynajmniej na good
Odpowiedz
Ok ustawione :)

Niebyłoby problemu, ale mój upload to 64kb/s wiec nie jest tak wspaniale.. a download 512kbs więc jest różnica:)

Dzieki za pomoc
Odpowiedz
Czy 75minutowy film ważący 1.96gb jest to w miarę? (720p na yt)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości