SV11 nie otwiera wav !!!
Witam,
mam problem z jednym (ważnym) plikiem audio wav z rejestratora dźwięku...ZOOM H4N
Plik wygląda jakby się nie nagrał do końca (może padły baterie w rejestratorze?-tak jakby się nieodpowiednio zamknął zapis)
Jest odtwarzany bez najmniejszego problemu przez Windows Media Player i inne playery, ale nie mogę go wrzucić do SV11 pro...
Komunikat ... nie obsługiwany format...
Nie otwiera go również sound forge studio i audacity.

Prośba o pomoc...
aktualnie próbuję go naprawić cd/dvd FileDoctor (kiedyś uratował mi pliki BR w całości) może pomoże ale idzie bardzo powoli...
Odpowiedz
Sprawdź czy oby na pewno nie jest zakodowany (WAV może być skompresowany :)
Jeśli nie, to może WinAmp pomoże? (ma funkcję kodowania, więc można by przkodować z WAV do WAV...
Duży masz ten plik?
Odpowiedz
plik ma 698 MB (dźwięk ze ślubu) i mam schody..
Pierwszy raz taki temat-nie wiem jaka jest tego przyczyna???
Spróbuję winampem ale poczekam jeszcze na wyniki tego FileDoctora...
Może zamknie mi ten plik poprawnie i poleci chociaż to co słyszę w Windows Media Playerze...
ale dzięki za radę
Odpowiedz
Tak jak mówi Mateusz spróbuj go przekonwertować do innego pliku. Jeśli to nie zadziała i nie będziesz mógł w żaden sposób wrzucić go na timeline to włącz plik i zgraj dźwięk z płyty głównej (czy przez co tam idzie dźwięk).
Odpowiedz
no niestety winamp nie otwiera pliku:-(
Dziwne co???
Otwierają go WMP i Media Player Classic a WInAmp niet...

Jeszcze pokombinuję...
Próbowałem jeszcze MPC zapisać w innym formacie...
Ale vegas nie przyjmuje tego pliku w żadnej postaci...
Pozostaje mi chyba włączyć rejestrator, ustawić nagłośnienie w moim Home Cinema, wcisnąć play w WMP i wyjść z domu :-)
taka ostateczna metoda...
:-) hehe
Odpowiedz
Spróbuj jeszcze wrzucić do TsMuxera, i przemuxować... na choćby M2TS, a później spowrotem "Demuxe"...

Jeśli chcesz "przegrać", to jako ostateczność, ale wtedy nie rejestartorem, tylko Vegasem :)
Odtworzysz w WindowsMediaPlayer, a nagrywał będziesz Vegasem (trzeba uzbroić track audio w Vegasie + oczywiście odpowiednie ustawienie źródła dźwięku, oraz poziomu wysterowania).

Żebyś przypadkiem nie wpadł na pomysł, żeby nagrywać (przegrywać) przez głośniki ;)

Jak coś, pisz PW.
Odpowiedz
Poszło :-) !!!
Free Audio Converter
Jakość super.. z resztą można kombinować w ustawieniach...
Plik został przyjęty i wypluty w postaci wav już gościnnie przyjmowanego przez SV11 :-)

Git !!!
A już się ustawiałem na wschód słońca:-)
Ale montaż to już jutro:-)

Wielkie dzięki za porady... zawsze można na Was liczyć!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości