Jak mogę zrobić coś takiego?
z góry mówię że jestem nowy w vegasie, posiadam SV pro 11
i chciałbym zrobić coś podobnego do tego filmu:

i moje pytanie brzmi, jak mogę na przykład zmieniać ton głosu w niektórych miejscach? i czy trudno coś takiego będzie zrobić?
i co to są te "pitch'e" bo w innych YTPMV ludzie komentuje że dobre pitche są czy coś takiego.
Odpowiedz
klikasz na event audio, i za pomocą klawiszy:
- "-" - obniżasz jednorazowo dźwięk o pół tonu;
- "=" - podwyższasz jednorazowo dźwięk o pół tonu;
- "Ctrl -" - obniżasz jednorazowo dźwięk o jeden cent;
- "Ctrl =" - podwyższasz jednorazowo dźwięk o jeden cent;
- "Shift -" - obniżasz jednorazowo dźwięk o oktawę;
- "Shift =" - podwyższasz jednorazowo dźwięk o oktawę;
- "Ctrl Shift -" - przywracasz oryginalną wysokość dźwięku;
- "Ctrl Shift -" - przywracasz oryginalną wysokość dźwięku.

Więc wystarczy pociąć na osobne eventy [s] (s-split), i każdy sobie ustawić na inną wysokość dźwięku (najlepiej półtonami, może nawet kilkoma).
Odpowiedz
wyszło mi takie coś:

wiem że okropne, ale co mogę w tym poprawić?
Odpowiedz
Jak na początek jest dobrze - poznałeś elementarz i wiesz już jak użyć narzędzia. Cytując Edisona:
"Genius: one percent inspiration and 99 percent perspiration." teraz pozostaje Ci stworzyć conajmniej 50 takich kompozycji dokładając staranności aby każda była lepsza od poprzedniej i tylko ostatnią upublicznić. Można też wyjść poza ramy programu montażowego jak to na 99% zrobił autor pierwszego filmiku - są programy typu trackery czy coś bardziej intuicyjnego jak fruityloops, w które można powrzucać sample audio, skomponować z nich muzykę i pod nią dopiero w SV zmontować wizję.
Jest tu jeszcze wtórna kwestia - czy masz na tyle wykształcone zdolności muzyczne aby skomponować to, czego oczekujesz oraz czy masz już wyraźną wizję tego, co chcesz zrobić. Może okazać się, że będziesz potrzebował pomocy kogoś, kto komponuje muzykę.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz